Öncekiler Sonrakiler

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KADRO İSTEĞİ

70 bin ücretli öğretmen için kadro çalışması yapılması isteniyor.

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ


Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya atanması sonrasında, sayıları 70 bine varan ücretli öğretmenlerde kadro talebinde bulundu.
Aylık gelirleri 800 TL olan ücretli öğretmenler, kadrolara atandıktan sonra, ücretli öğretmen alınmamasını istediler.
MEB'de yetkili sendika görevini yürüten Eğitim-Bir-Sen, ücretli öğretmenler yerine kadrolara atamaların yapılması için bakanlığa öneride bulundu. Sendika ayrıca bu konu hakkında çözüm yollarını içeren bir de çalışma başlattı. Türkiye genelinde 70 bini bulan sözleşmeli öğretmenin kadroya geçirilmesinin ardından, gözler ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılması girişimlerine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 'yetkili sendika' görevini yürüten Eğitim -Bir -Sen'in, Bakanlığa "Ücretli öğretmenlere zaten bir maaş ödeniyor. Bunun yerine kadrolu olarak atayın" önerisinde bulunduğu öğrenildi.

AMAÇ SİSTEMİ KALDIRMAK
Eğitim- Bir -Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, bu şekilde atanamayan öğretmenlerin sayısında büyük oranda azalma olacağına dikkat çekti. Özer, "Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesinin ardından yeni hedefimizin ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılarak kadrolu atanan öğretmen sayısını artırmak olarak belirledik. Bu yöndeki görüşlerimizi Bakanlığa ilettik. Çalışmalarımız sürüyor. Bu konuyu MEB'in ilgili birimleriyle görüşüyoruz" dedi.

ÖĞRETMENLER ÖRGÜTLENDİ
Öte yandan ücretli öğretmen atamasının kaldırılmasını ve yerine kadrolu öğretmen ataması yapılmasını isteyen binlerce öğretmen adayı sosyal paylaşım sitesi facebookta bir araya geldi. "Ücretli Öğretmen Alımı Kaldırılsın Boş Kadrolar Doldurulsun Diyenler!" ismiyle facebookta grup kuran öğretmen adayları, mağduriyetlerinin giderilmesini İstedi.
FAZLI SAHAN/ ANKARA
Yeni Şafak

utanç

fb
19 Nisan 2015 Pazar 00:38

12yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum.dershane öğretmenlerine verdiğiniz bu haktan biz niçinyararlanamıyoruz.devletimiz ve milletimiz için senelerdir çalışıyoruz.aynı okulda yıllardır çalışıyorum.araştırma yapsınlar ve şartlara uygun herkesi atasınlar.bu kadar haksızlık yeter....

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

kadro

Ücretli
06 Nisan 2015 Pazartesi 10:55

arkadaşlar dershane öğretmenlerini bu temmuzda kadroya alacaklar hemen mahkemeye vermemiz lazım kazanırız.çünkü bizler yıllarca devlette çalıştık.ona bunu söylenmeye gerek yok.ben mahkemeye yazın dava açacağım.avukata danıştım açalım dedi.

2 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

ücretli öğretmen

ÜCRETLİ ÖĞRETMENE KADRO
03 Nisan 2015 Cuma 00:08

Ücretli öğretmenlikte 3. senem Ücretli öğretmenlik yapıyorum bir devlet okulunda her sene yaşadığım sıkıntılar yerime biri atanacak mı çocuklarımdan kopacakmıyım diye düşünüyorum uykularım kaçıyor.Çok şartlarda okudum ailemin maddi durumu iyi değildi ama ona rağmen okudum vatanıma yararlı olmak için üzerimde çok büyük yük var aileme 7 kardeşime bakıyorum aldığım maaş yetmiyor kar tatillr olduğunda kesilen ücretler ve eksik yatan sigrtkmız kesiliyor kadrolu öğretmenlerin hava atıyor hor görüyor

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

ūcretlï öģretmene kadro

ūcretlï öģretmen
27 Mart 2015 Cuma 23:05

Ūcretli öģretmenlikte 14.çalışma yılım 4 Nîsan da bitiyor 15.yılıma başlıyorum.Ben bu meslekte yaslanmaya basladim ben basarisiz bir öģretmen olsaydim meb ve okul idarem her yil beni tercih etmezdi.Artik bizde sabit olan kesintisiz bir ūcrete ve sigortamizin dūzenli yatirilmasina bunca yil verdiģimiz emeģin karşilıģını hūkūmetimizin , hakki hak edeceklerine olan inancimi kaybetmek istemiyorum.

8 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

ücretli öğretmen

gürkan şahin
22 Mart 2015 Pazar 11:43

12 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum dersanede 6 yıl çalışanları kadroya sınavsız mülakatla alacaklar ücretlilerin günahıne ücretlileride mülakatla alın haksızlızlık deyilmi herseyin zamanı geldiginde karsılıgıvar yapın yapacagınızı nereye kadar.

6 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

ÇOK OKUNANLAR

KAMU PERSONELİ SINAV İLANLARI

YAZARLAR

ANKET