• 24 Kasım 2014 Pazartesi
Öncekiler Sonrakiler

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KADRO İSTEĞİ

70 bin ücretli öğretmen için kadro çalışması yapılması isteniyor.

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya atanması sonrasında, sayıları 70 bine varan ücretli öğretmenlerde kadro talebinde bulundu.
Aylık gelirleri 800 TL olan ücretli öğretmenler, kadrolara atandıktan sonra, ücretli öğretmen alınmamasını istediler.
MEB'de yetkili sendika görevini yürüten Eğitim-Bir-Sen, ücretli öğretmenler yerine kadrolara atamaların yapılması için bakanlığa öneride bulundu. Sendika ayrıca bu konu hakkında çözüm yollarını içeren bir de çalışma başlattı. Türkiye genelinde 70 bini bulan sözleşmeli öğretmenin kadroya geçirilmesinin ardından, gözler ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılması girişimlerine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 'yetkili sendika' görevini yürüten Eğitim -Bir -Sen'in, Bakanlığa "Ücretli öğretmenlere zaten bir maaş ödeniyor. Bunun yerine kadrolu olarak atayın" önerisinde bulunduğu öğrenildi.

AMAÇ SİSTEMİ KALDIRMAK
Eğitim- Bir -Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, bu şekilde atanamayan öğretmenlerin sayısında büyük oranda azalma olacağına dikkat çekti. Özer, "Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesinin ardından yeni hedefimizin ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılarak kadrolu atanan öğretmen sayısını artırmak olarak belirledik. Bu yöndeki görüşlerimizi Bakanlığa ilettik. Çalışmalarımız sürüyor. Bu konuyu MEB'in ilgili birimleriyle görüşüyoruz" dedi.

ÖĞRETMENLER ÖRGÜTLENDİ
Öte yandan ücretli öğretmen atamasının kaldırılmasını ve yerine kadrolu öğretmen ataması yapılmasını isteyen binlerce öğretmen adayı sosyal paylaşım sitesi facebookta bir araya geldi. "Ücretli Öğretmen Alımı Kaldırılsın Boş Kadrolar Doldurulsun Diyenler!" ismiyle facebookta grup kuran öğretmen adayları, mağduriyetlerinin giderilmesini İstedi.
FAZLI SAHAN/ ANKARA
Yeni Şafak

idealist

idealist
18 Kasım 2014 Salı 22:48

15 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum.asgari ücrete yakın bir maaş ile aile geçindiriyorum.müfettişlerden daima tam not aldım.benim durumumda olan çok başarılı ücretli arkadaşlar var.ücretli öğretmenlerin kadroya alınması devlet için büyük kazançtır.çünkü yeni atanan öğretmenler çoğu şeyi bilmiyorlar öğrenmeleri ise zaman alıyor.yazışmalar,eğitim,e-okul,tefbis,mebbis,yönetmelik vb bizim gibi tecrübeli eğitimci arkadaşların işi

3 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

ücretli öğretmene çözüm

ücrtl öğr
11 Kasım 2014 Salı 22:25

tüm ücretli öğretmenler kadroya alınsın...

14 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

ücretli öğretmen

ücretli öğr
11 Kasım 2014 Salı 22:17

yıllardır atılacak yeni bir adımı bekledik.ne şartlarda okuduk?gelişen dünya gelişen türkiyede........ gençliğimiz,emeğimiz,zamanımız.....herkesi adaletle kucaklayacak bir çözümü beklemekteyiz!!! yaşı kırka yaklaşmış,eski mezunlar,yıllardır ücretli çalışanlar ve eğitim fakülteleri , artık mağdur edilmesin! haklar verilsin ve helalleşilsin... hasbunallahu ve niğmel vekil ve niğmel mevla.

10 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

tüm ücretli öğretmenlere kadro

ücretli öğretmen
03 Kasım 2014 Pazartesi 19:10

tüm ücretli öğretmenlere yılına bakılmadan şart koşulmadan kadro verilmeli

13 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

ücretli öğretmene kadro bekliyoruz

ücretli
01 Kasım 2014 Cumartesi 10:32

ücretli öğretmenlerin tümüne yılına bakılmadan hiçbirşart koşulmadan kadroya alınmalı

18 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE