• 22 Eylül 2014 Pazartesi
Array ( [0] => [1] => haber [2] => egitim-ve-ogretim [3] => ucretli-ogretmenler-icin-kadro-istegi [4] => 4977.html )
Öncekiler Sonrakiler

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KADRO İSTEĞİ

70 bin ücretli öğretmen için kadro çalışması yapılması isteniyor.

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya atanması sonrasında, sayıları 70 bine varan ücretli öğretmenlerde kadro talebinde bulundu.
Aylık gelirleri 800 TL olan ücretli öğretmenler, kadrolara atandıktan sonra, ücretli öğretmen alınmamasını istediler.
MEB'de yetkili sendika görevini yürüten Eğitim-Bir-Sen, ücretli öğretmenler yerine kadrolara atamaların yapılması için bakanlığa öneride bulundu. Sendika ayrıca bu konu hakkında çözüm yollarını içeren bir de çalışma başlattı. Türkiye genelinde 70 bini bulan sözleşmeli öğretmenin kadroya geçirilmesinin ardından, gözler ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılması girişimlerine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 'yetkili sendika' görevini yürüten Eğitim -Bir -Sen'in, Bakanlığa "Ücretli öğretmenlere zaten bir maaş ödeniyor. Bunun yerine kadrolu olarak atayın" önerisinde bulunduğu öğrenildi.

AMAÇ SİSTEMİ KALDIRMAK
Eğitim- Bir -Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, bu şekilde atanamayan öğretmenlerin sayısında büyük oranda azalma olacağına dikkat çekti. Özer, "Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesinin ardından yeni hedefimizin ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılarak kadrolu atanan öğretmen sayısını artırmak olarak belirledik. Bu yöndeki görüşlerimizi Bakanlığa ilettik. Çalışmalarımız sürüyor. Bu konuyu MEB'in ilgili birimleriyle görüşüyoruz" dedi.

ÖĞRETMENLER ÖRGÜTLENDİ
Öte yandan ücretli öğretmen atamasının kaldırılmasını ve yerine kadrolu öğretmen ataması yapılmasını isteyen binlerce öğretmen adayı sosyal paylaşım sitesi facebookta bir araya geldi. "Ücretli Öğretmen Alımı Kaldırılsın Boş Kadrolar Doldurulsun Diyenler!" ismiyle facebookta grup kuran öğretmen adayları, mağduriyetlerinin giderilmesini İstedi.
FAZLI SAHAN/ ANKARA
Yeni Şafak

atayin artik

ogretmen
19 Eylül 2014 Cuma 23:51

9 senedir ucretli ogretmenlik yapiyorum atamalarda suana kadar ismim cikmadi yasim sinirda ne yapacagim bilemiyorum her halde arkadaslar bu gidisle bu sitresle oldukten sonra atanirsam hic sasmayin cunku bizim halimiz Allah'a kaldi ya birde kendinizi bizim yerimize koyunda artik ucretli ogtetmenlerede atama hakki verinde olmeden atandigimizi goreyim

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

DEVLET ANLAYIŞI BU OLMAMAMALI

Umut YALCIN
19 Eylül 2014 Cuma 02:02

Halkını gerektiğinde 10 yıl kullan sonra işin bitti haydi eyvallah dememeli. 5 yıl ve üstü ücretli öğretmenlik yapan tüm öğretmenlere en son görev aldığı okullarda kadro verilsin.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

ARKADAŞLAR MÜJDE

Umut YALCIN
19 Eylül 2014 Cuma 01:59

Arkadaşlar Taraf Gazetesi yazarı Sayın Tunca Öğreten bu ücretli öğretmenlerin sıkıntıları ve istekleri ilgili haber yapacağına söz verdi. Sizler de Facebook sayfasında Taraf Gazetesini bu sorununuzu dile getirip destek verin. Bu site yöneticisi sorunumuzu dile getirecek haber yapmaz.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

peh

Evren Horos
18 Eylül 2014 Perşembe 07:36

4 yıllık maliye mezunuyum. Bize ait kadrolar malumunuz kpss puanı ve mülakatlı. Son 4 yıldır mülakatlarda kimlerin kadrolara alındığını sağır sultan duydu. Diyanet işleri başkanlığında ki memurları müstehaklık vererek maliye kadrolarına aldılar. Bende 4 yıl eşek gibi okuduktan sonra ücretli öğretmenlik yapıyorum. Eğitim Fakülteleri mezunları kusura bakmasın

5 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

HAK

Umut YALCIN
18 Eylül 2014 Perşembe 01:25

Bir öğretmen fakülte de 4 yıl eğitim görür. Bazı ücretli öğretmenler uygulamalı 10 yılda fazla uygulamalı işin içinde eğitim görüyor. Allah bu öğretmenlerimizin haklarını heba ettirmesin.

4 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE