• 01 Ekim 2014 Çarşamba
Array ( [0] => [1] => haber [2] => egitim-ve-ogretim [3] => ucretli-ogretmenler-icin-kadro-istegi [4] => 4977.html )
Öncekiler Sonrakiler

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KADRO İSTEĞİ

70 bin ücretli öğretmen için kadro çalışması yapılması isteniyor.

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya atanması sonrasında, sayıları 70 bine varan ücretli öğretmenlerde kadro talebinde bulundu.
Aylık gelirleri 800 TL olan ücretli öğretmenler, kadrolara atandıktan sonra, ücretli öğretmen alınmamasını istediler.
MEB'de yetkili sendika görevini yürüten Eğitim-Bir-Sen, ücretli öğretmenler yerine kadrolara atamaların yapılması için bakanlığa öneride bulundu. Sendika ayrıca bu konu hakkında çözüm yollarını içeren bir de çalışma başlattı. Türkiye genelinde 70 bini bulan sözleşmeli öğretmenin kadroya geçirilmesinin ardından, gözler ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılması girişimlerine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 'yetkili sendika' görevini yürüten Eğitim -Bir -Sen'in, Bakanlığa "Ücretli öğretmenlere zaten bir maaş ödeniyor. Bunun yerine kadrolu olarak atayın" önerisinde bulunduğu öğrenildi.

AMAÇ SİSTEMİ KALDIRMAK
Eğitim- Bir -Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, bu şekilde atanamayan öğretmenlerin sayısında büyük oranda azalma olacağına dikkat çekti. Özer, "Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesinin ardından yeni hedefimizin ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılarak kadrolu atanan öğretmen sayısını artırmak olarak belirledik. Bu yöndeki görüşlerimizi Bakanlığa ilettik. Çalışmalarımız sürüyor. Bu konuyu MEB'in ilgili birimleriyle görüşüyoruz" dedi.

ÖĞRETMENLER ÖRGÜTLENDİ
Öte yandan ücretli öğretmen atamasının kaldırılmasını ve yerine kadrolu öğretmen ataması yapılmasını isteyen binlerce öğretmen adayı sosyal paylaşım sitesi facebookta bir araya geldi. "Ücretli Öğretmen Alımı Kaldırılsın Boş Kadrolar Doldurulsun Diyenler!" ismiyle facebookta grup kuran öğretmen adayları, mağduriyetlerinin giderilmesini İstedi.
FAZLI SAHAN/ ANKARA
Yeni Şafak

ücretli öğretmenlik

nilsun
29 Eylül 2014 Pazartesi 19:44

Bende 10 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum,en az 5 sene görev yapmış lisans mezunlarına lütfen kadro hakkı tanınsın,haklarımız çok kötü bu şekilde devlet kamuda öğretmen çalıştırmamalıdır.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Ücretli öğretmenlik

gonca budak
23 Eylül 2014 Salı 17:14

Ücretli öğretmenlik için aranan var mı ? Öğretmen atamaları yapıldı ama ücretli öğretmenlik ten hala ses yok ne zaman açıklanacak sonuçlar ?

3 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

Ücretli öğretmenlik

mehmet delipoyraz
22 Eylül 2014 Pazartesi 11:38

6 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum..Ağrı'nın Patnos ilçesindeyim.. Burada torpil almış başını gidiyor.İlçe milli eğitim müdürü,şube müdürü Yeni mezun olmuş iki yıllık akraba ve samimi olduğu esnaf takımını merkezde görevlendirirken biz fakülte mezunlarını ise uzak köylere sürülüyoruz..Adalet bunun neresinde.Şikayet dilekçesi yazıp gerekli mercilere verecem artık inceldiği yerden kopsun...!!!

3 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

atayin artik

ogretmen
19 Eylül 2014 Cuma 23:51

9 senedir ucretli ogretmenlik yapiyorum atamalarda suana kadar ismim cikmadi yasim sinirda ne yapacagim bilemiyorum her halde arkadaslar bu gidisle bu sitresle oldukten sonra atanirsam hic sasmayin cunku bizim halimiz Allah'a kaldi ya birde kendinizi bizim yerimize koyunda artik ucretli ogtetmenlerede atama hakki verinde olmeden atandigimizi goreyim

4 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

DEVLET ANLAYIŞI BU OLMAMAMALI

Umut YALCIN
19 Eylül 2014 Cuma 02:02

Halkını gerektiğinde 10 yıl kullan sonra işin bitti haydi eyvallah dememeli. 5 yıl ve üstü ücretli öğretmenlik yapan tüm öğretmenlere en son görev aldığı okullarda kadro verilsin.

9 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE