• 21 Ekim 2014 Salı
Öncekiler Sonrakiler

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KADRO İSTEĞİ

70 bin ücretli öğretmen için kadro çalışması yapılması isteniyor.

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya atanması sonrasında, sayıları 70 bine varan ücretli öğretmenlerde kadro talebinde bulundu.
Aylık gelirleri 800 TL olan ücretli öğretmenler, kadrolara atandıktan sonra, ücretli öğretmen alınmamasını istediler.
MEB'de yetkili sendika görevini yürüten Eğitim-Bir-Sen, ücretli öğretmenler yerine kadrolara atamaların yapılması için bakanlığa öneride bulundu. Sendika ayrıca bu konu hakkında çözüm yollarını içeren bir de çalışma başlattı. Türkiye genelinde 70 bini bulan sözleşmeli öğretmenin kadroya geçirilmesinin ardından, gözler ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılması girişimlerine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 'yetkili sendika' görevini yürüten Eğitim -Bir -Sen'in, Bakanlığa "Ücretli öğretmenlere zaten bir maaş ödeniyor. Bunun yerine kadrolu olarak atayın" önerisinde bulunduğu öğrenildi.

AMAÇ SİSTEMİ KALDIRMAK
Eğitim- Bir -Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, bu şekilde atanamayan öğretmenlerin sayısında büyük oranda azalma olacağına dikkat çekti. Özer, "Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesinin ardından yeni hedefimizin ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılarak kadrolu atanan öğretmen sayısını artırmak olarak belirledik. Bu yöndeki görüşlerimizi Bakanlığa ilettik. Çalışmalarımız sürüyor. Bu konuyu MEB'in ilgili birimleriyle görüşüyoruz" dedi.

ÖĞRETMENLER ÖRGÜTLENDİ
Öte yandan ücretli öğretmen atamasının kaldırılmasını ve yerine kadrolu öğretmen ataması yapılmasını isteyen binlerce öğretmen adayı sosyal paylaşım sitesi facebookta bir araya geldi. "Ücretli Öğretmen Alımı Kaldırılsın Boş Kadrolar Doldurulsun Diyenler!" ismiyle facebookta grup kuran öğretmen adayları, mağduriyetlerinin giderilmesini İstedi.
FAZLI SAHAN/ ANKARA
Yeni Şafak

3 YIL VE ÜZERİ ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK YAPANLARA KADRO VERİLMLİ

ALİ KALENDER
15 Ekim 2014 Çarşamba 17:49

2OO8 Yılından buyana ücretli öğretmenlik yapıyorum yaklaşık yedi yıl oldu.ve çoğu kadrolu öğretmenlerden de verimli olduğumuzu düşünüyorum.Düşük bir maaşlada olsa yani şimdiki aldığımız kadar 850/1100 TL bizlerede bulunduğumuz yerlerde kadro verilmeli

3 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

kadro istiyoruz

abdurrahman
06 Ekim 2014 Pazartesi 20:46

5 yıl ve üstü ücretli öğretmenlik yapan tüm öğretmenlere en son görev aldığı okullarda kadro verilsin.devletimize bu yakışır ancak...

7 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla

bu mudur

abdullah
06 Ekim 2014 Pazartesi 20:40

12 yıldır ücretli öğretmenlik yapmaktayım.malesef vardiğimiz emeğin sadece 3 te biri kadar ücretini almaktayız.3 te ikilik kısmını ise gasbedilmekte. Bu mudur adalet anlayışı!!!

4 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla

tüm ücretlilere kadro

rıza
06 Ekim 2014 Pazartesi 11:12

tüm ücretli öğretmenlere yılına bakılmadan kadro verilmeli,vekillere, geçicilere verildi bizimde hakkımız aynı işi yapıyoruz

7 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

ücretli öğretmenlik

nilsun
29 Eylül 2014 Pazartesi 19:44

Bende 10 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum,en az 5 sene görev yapmış lisans mezunlarına lütfen kadro hakkı tanınsın,haklarımız çok kötü bu şekilde devlet kamuda öğretmen çalıştırmamalıdır.

6 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE