• 01 Mart 2015 Pazar
Öncekiler Sonrakiler

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KADRO İSTEĞİ

70 bin ücretli öğretmen için kadro çalışması yapılması isteniyor.

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ


Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya atanması sonrasında, sayıları 70 bine varan ücretli öğretmenlerde kadro talebinde bulundu.
Aylık gelirleri 800 TL olan ücretli öğretmenler, kadrolara atandıktan sonra, ücretli öğretmen alınmamasını istediler.
MEB'de yetkili sendika görevini yürüten Eğitim-Bir-Sen, ücretli öğretmenler yerine kadrolara atamaların yapılması için bakanlığa öneride bulundu. Sendika ayrıca bu konu hakkında çözüm yollarını içeren bir de çalışma başlattı. Türkiye genelinde 70 bini bulan sözleşmeli öğretmenin kadroya geçirilmesinin ardından, gözler ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılması girişimlerine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 'yetkili sendika' görevini yürüten Eğitim -Bir -Sen'in, Bakanlığa "Ücretli öğretmenlere zaten bir maaş ödeniyor. Bunun yerine kadrolu olarak atayın" önerisinde bulunduğu öğrenildi.

AMAÇ SİSTEMİ KALDIRMAK
Eğitim- Bir -Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, bu şekilde atanamayan öğretmenlerin sayısında büyük oranda azalma olacağına dikkat çekti. Özer, "Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesinin ardından yeni hedefimizin ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılarak kadrolu atanan öğretmen sayısını artırmak olarak belirledik. Bu yöndeki görüşlerimizi Bakanlığa ilettik. Çalışmalarımız sürüyor. Bu konuyu MEB'in ilgili birimleriyle görüşüyoruz" dedi.

ÖĞRETMENLER ÖRGÜTLENDİ
Öte yandan ücretli öğretmen atamasının kaldırılmasını ve yerine kadrolu öğretmen ataması yapılmasını isteyen binlerce öğretmen adayı sosyal paylaşım sitesi facebookta bir araya geldi. "Ücretli Öğretmen Alımı Kaldırılsın Boş Kadrolar Doldurulsun Diyenler!" ismiyle facebookta grup kuran öğretmen adayları, mağduriyetlerinin giderilmesini İstedi.
FAZLI SAHAN/ ANKARA
Yeni Şafak

ucretliye kadro

esra
25 Şubat 2015 Çarşamba 09:35

Lutfennnn sesimizi duyun artik bizde bu vatanin evladigiz bize de kadro

9 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

ÜCRETLİ ÖĞRETMENE KADRO

ÜCRETLİ ÖĞRETMENİM
22 Şubat 2015 Pazar 16:54

TÜM ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER KADROYA GEÇİRİLMELİ

20 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

DERS ZAMANI

Umut YALÇIN
20 Şubat 2015 Cuma 22:29

Yıllardır ücretli öğretmenleri süründürenlere ders verme zamanı geldi. 40 bin kişi ailesi ile birlikte 160 bin oy demek. Koyun olmadığımızı tam zamanı yoksa güdüleyen çoban çok olur. Karar sizin.

9 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

ücretli öğretmenlere kadro

ücretli öğretmen
20 Şubat 2015 Cuma 19:37

Eğitim fakültesini bitireli yıllar oldu ama haalaaa ücretliyim.lütfen artık ücretli eğitimcileri kadroya alın bizi de kurtarın sesimizi duyun

11 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

ücretli öğretmene kadro

fatih ceylan
18 Şubat 2015 Çarşamba 10:51

Arkadaşlar 70- 80 bin kişiden bahsediliyor. Lütfen birlik olup durumu gerekli mercilere duyuralım. seçim dönemindeyiz bizim için avantaj olabilir. Bizler parça parça yorum yaptığımız sürece hiçbiryere varamayız.

24 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

ÇOK OKUNANLAR

KAMU PERSONELİ SINAV İLANLARI

YAZARLAR

ANKET