Öncekiler Sonrakiler

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KADRO İSTEĞİ

70 bin ücretli öğretmen için kadro çalışması yapılması isteniyor.

04 Ekim 2011 Salı 05:48
Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ


Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya atanması sonrasında, sayıları 70 bine varan ücretli öğretmenlerde kadro talebinde bulundu.
Aylık gelirleri 800 TL olan ücretli öğretmenler, kadrolara atandıktan sonra, ücretli öğretmen alınmamasını istediler.
MEB'de yetkili sendika görevini yürüten Eğitim-Bir-Sen, ücretli öğretmenler yerine kadrolara atamaların yapılması için bakanlığa öneride bulundu. Sendika ayrıca bu konu hakkında çözüm yollarını içeren bir de çalışma başlattı. Türkiye genelinde 70 bini bulan sözleşmeli öğretmenin kadroya geçirilmesinin ardından, gözler ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılması girişimlerine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 'yetkili sendika' görevini yürüten Eğitim -Bir -Sen'in, Bakanlığa "Ücretli öğretmenlere zaten bir maaş ödeniyor. Bunun yerine kadrolu olarak atayın" önerisinde bulunduğu öğrenildi.

AMAÇ SİSTEMİ KALDIRMAK
Eğitim- Bir -Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, bu şekilde atanamayan öğretmenlerin sayısında büyük oranda azalma olacağına dikkat çekti. Özer, "Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesinin ardından yeni hedefimizin ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılarak kadrolu atanan öğretmen sayısını artırmak olarak belirledik. Bu yöndeki görüşlerimizi Bakanlığa ilettik. Çalışmalarımız sürüyor. Bu konuyu MEB'in ilgili birimleriyle görüşüyoruz" dedi.

ÖĞRETMENLER ÖRGÜTLENDİ
Öte yandan ücretli öğretmen atamasının kaldırılmasını ve yerine kadrolu öğretmen ataması yapılmasını isteyen binlerce öğretmen adayı sosyal paylaşım sitesi facebookta bir araya geldi. "Ücretli Öğretmen Alımı Kaldırılsın Boş Kadrolar Doldurulsun Diyenler!" ismiyle facebookta grup kuran öğretmen adayları, mağduriyetlerinin giderilmesini İstedi.
FAZLI SAHAN/ ANKARA
Yeni Şafak

kadrp

Gülşen atalay
02 Mayıs 2015 Cumartesi 20:46

13yildir milli eğitimde ücretli çalışıyorum 40 yaştan atanması en ücra yerlerde çalıştım anasınıfı açtım 3yerde hala çalışıyorum devletinde kadro istiyorum

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Ücretli Köleliğe son verin

Ahmet Güler
22 Nisan 2015 Çarşamba 22:09

11 yıldır aralıksız ücretli öğretmenlik yapıyorum.Çok Ezildim en zor köylerde kış şartlarında sefalet ücreti karşılığı çalıştım.hastalanamazsın,yazın maaş verilmez,ssk primin yarım yatar,eziksin,ne öğretmensin ne değilsin,kadrolu gelirse şutlanırsın,müdür istemezse şutlanırsın,öğrtmn kimliği zaten verilmez,45 yılda emekli olabilirsin HA..Eğt.Fk.mezunuyum(sınıf geçme notu 70)

7 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Emektar ücretliler

fatma Genç
22 Nisan 2015 Çarşamba 16:25

Altı yıl görev yapmış lisans düzeyi mezunu ucretli ogretmene memurluk kadrosu verilebilir.Taseron olarak calisanlara memurluk kadrosu verilmisti.Neden olmasınBizede bir statü verilirse cok güzel olur insallah....

9 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

utanç

fb
19 Nisan 2015 Pazar 00:38

12yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum.dershane öğretmenlerine verdiğiniz bu haktan biz niçinyararlanamıyoruz.devletimiz ve milletimiz için senelerdir çalışıyoruz.aynı okulda yıllardır çalışıyorum.araştırma yapsınlar ve şartlara uygun herkesi atasınlar.bu kadar haksızlık yeter....

15 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

kadro

Ücretli
06 Nisan 2015 Pazartesi 10:55

arkadaşlar dershane öğretmenlerini bu temmuzda kadroya alacaklar hemen mahkemeye vermemiz lazım kazanırız.çünkü bizler yıllarca devlette çalıştık.ona bunu söylenmeye gerek yok.ben mahkemeye yazın dava açacağım.avukata danıştım açalım dedi.

14 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

ÇOK OKUNANLAR

KAMU PERSONELİ SINAV İLANLARI

YAZARLAR

ANKET