• 03 Eylül 2014 Çarşamba
Array ( [0] => [1] => haber [2] => egitim-ve-ogretim [3] => ucretli-ogretmenler-icin-kadro-istegi [4] => 4977.html )
Öncekiler Sonrakiler

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KADRO İSTEĞİ

70 bin ücretli öğretmen için kadro çalışması yapılması isteniyor.

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya atanması sonrasında, sayıları 70 bine varan ücretli öğretmenlerde kadro talebinde bulundu.
Aylık gelirleri 800 TL olan ücretli öğretmenler, kadrolara atandıktan sonra, ücretli öğretmen alınmamasını istediler.
MEB'de yetkili sendika görevini yürüten Eğitim-Bir-Sen, ücretli öğretmenler yerine kadrolara atamaların yapılması için bakanlığa öneride bulundu. Sendika ayrıca bu konu hakkında çözüm yollarını içeren bir de çalışma başlattı. Türkiye genelinde 70 bini bulan sözleşmeli öğretmenin kadroya geçirilmesinin ardından, gözler ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılması girişimlerine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 'yetkili sendika' görevini yürüten Eğitim -Bir -Sen'in, Bakanlığa "Ücretli öğretmenlere zaten bir maaş ödeniyor. Bunun yerine kadrolu olarak atayın" önerisinde bulunduğu öğrenildi.

AMAÇ SİSTEMİ KALDIRMAK
Eğitim- Bir -Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, bu şekilde atanamayan öğretmenlerin sayısında büyük oranda azalma olacağına dikkat çekti. Özer, "Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesinin ardından yeni hedefimizin ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılarak kadrolu atanan öğretmen sayısını artırmak olarak belirledik. Bu yöndeki görüşlerimizi Bakanlığa ilettik. Çalışmalarımız sürüyor. Bu konuyu MEB'in ilgili birimleriyle görüşüyoruz" dedi.

ÖĞRETMENLER ÖRGÜTLENDİ
Öte yandan ücretli öğretmen atamasının kaldırılmasını ve yerine kadrolu öğretmen ataması yapılmasını isteyen binlerce öğretmen adayı sosyal paylaşım sitesi facebookta bir araya geldi. "Ücretli Öğretmen Alımı Kaldırılsın Boş Kadrolar Doldurulsun Diyenler!" ismiyle facebookta grup kuran öğretmen adayları, mağduriyetlerinin giderilmesini İstedi.
FAZLI SAHAN/ ANKARA
Yeni Şafak

8 YILLIK ÜCRETLİ ÖĞRETMEN

BÜLENT TURAN
26 Ağustos 2014 Salı 20:11

Ben 8 yıldır ücretli sınıf öğretmenliği yapıyorum bu yıl yine başvurdum benim gibi köy okullarında öğretmenlik yapan arkadaşlarım var bizde kadro itiyoruz zorunuza gitmesin orta öğretim lise mezunları kadro alıyor da biz niye almayalım ben bu mesleyi çok seviyorum ve de çok başarılıyım bir kadrolu öğretmen benimle yarışamaz çok başarılı öğrenciler yetiştirdim ben okullarda..

8 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

kadro almak ne demek ?

ücretli öğretmen
21 Ağustos 2014 Perşembe 13:37

eski mezunlar varken yeni mezunu almak çürük domates almaya benzer bizler tecrübeliyiz yazık değilmi çocuklarımıza, kadro nedemek biz neyiz üveymi alcaksanız bizleri alın, öncelik bizdedir kardeşim , hak istiyoruz dilenmek değil...müfettişleri emekli edin bizleri alın 70 yaşında hepsi .....;;;?

2 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN OLMAK

gül
06 Haziran 2014 Cuma 11:50

Ben 2003-2014 (11 yıl) yılları arasında ücretli öğretmenlik yaptım ve halen de yapmaktayım. bizler bu ülkede sayımızın hiçte azımsanmayacak kadar büyük olan ve eğitim faaliyetlerini yürüten önemli bir güçüz. fakat birçok haktan mahrum olarak nereye kadar devam edecek. artık bu ülkede bizlerde birleşmeli ve hakkımızı aramalıyız. ben tüm ücretli öğretmenlere çağrıda bulunuyorum gelin birlik edelim, sesimizi duyuralım inşallah bizlerinde sesini bir duyan olur. ama durarak kimse birşey vermez .z

51 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla

ESİR ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK

Dogan74
23 Mayıs 2014 Cuma 16:05

haftada 30 saat derse girerse, ki bu ilköğretim okullarında maksimum ders saatidir, aylık yaklaşık 600 ytl ye çalışan öğretmen adayları ya da iş bulamamış herhangi bir fakülte mezunu olan kişilerdir. hatta milli eğitim bakanlığı bu işi o kadar çok sevmektedir ki, iktisat fakültesi mezunu bir arkadaşı okul müdürü yetkili olarak da görevlendirebilmektedir.

13 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla

Ücretli Öğretmenler Sorunu

Dogan74
23 Mayıs 2014 Cuma 14:56

Ben 1998 -2014 yılları arasında, 6 yıl Vekil ve 9 yıldır da Ücretli Öğretmen olarak birleştirilmiş ilkokullarda sınıf Öğretmenliğini yapmaktayım. Kamu Yönetimi bölümü mezunuyum. Kpss' 69 puan aldım. 15 yıl demek 3,5 tane Eğitim Fakültesinin bilgi ve becerilerine sahip olmak demektir. Aynı sınıflar, aynı öğrencilerle derse girmemize rağmen kadrolu Öğretmenlerin tüm haklarında yoksunuz. 2012 kpss'de yetiştirdiğim Öğrencilerimle sınava girdim. Onlar Öğretmen olup atandılar. Bizleri de duysunlar....

28 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE