• 26 Ocak 2015 Pazartesi
Öncekiler Sonrakiler

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KADRO İSTEĞİ

70 bin ücretli öğretmen için kadro çalışması yapılması isteniyor.

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ

Ücretli öğretmenler İÇİN KADRO İSTEĞİ


Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya atanması sonrasında, sayıları 70 bine varan ücretli öğretmenlerde kadro talebinde bulundu.
Aylık gelirleri 800 TL olan ücretli öğretmenler, kadrolara atandıktan sonra, ücretli öğretmen alınmamasını istediler.
MEB'de yetkili sendika görevini yürüten Eğitim-Bir-Sen, ücretli öğretmenler yerine kadrolara atamaların yapılması için bakanlığa öneride bulundu. Sendika ayrıca bu konu hakkında çözüm yollarını içeren bir de çalışma başlattı. Türkiye genelinde 70 bini bulan sözleşmeli öğretmenin kadroya geçirilmesinin ardından, gözler ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılması girişimlerine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 'yetkili sendika' görevini yürüten Eğitim -Bir -Sen'in, Bakanlığa "Ücretli öğretmenlere zaten bir maaş ödeniyor. Bunun yerine kadrolu olarak atayın" önerisinde bulunduğu öğrenildi.

AMAÇ SİSTEMİ KALDIRMAK
Eğitim- Bir -Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, bu şekilde atanamayan öğretmenlerin sayısında büyük oranda azalma olacağına dikkat çekti. Özer, "Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesinin ardından yeni hedefimizin ücretli öğretmenlik sisteminin kaldırılarak kadrolu atanan öğretmen sayısını artırmak olarak belirledik. Bu yöndeki görüşlerimizi Bakanlığa ilettik. Çalışmalarımız sürüyor. Bu konuyu MEB'in ilgili birimleriyle görüşüyoruz" dedi.

ÖĞRETMENLER ÖRGÜTLENDİ
Öte yandan ücretli öğretmen atamasının kaldırılmasını ve yerine kadrolu öğretmen ataması yapılmasını isteyen binlerce öğretmen adayı sosyal paylaşım sitesi facebookta bir araya geldi. "Ücretli Öğretmen Alımı Kaldırılsın Boş Kadrolar Doldurulsun Diyenler!" ismiyle facebookta grup kuran öğretmen adayları, mağduriyetlerinin giderilmesini İstedi.
FAZLI SAHAN/ ANKARA
Yeni Şafak

ucretli ogretmenlere kadro

nur
08 Ocak 2015 Perşembe 21:29

23 yidir ucretli ogretmen olarak calismaktayim sigorta 15 gun yattigi icin aralar bos birde saglik borcu cikiyor kadro verilsin bizlere

17 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

hhj

vvbhnj
01 Ocak 2015 Perşembe 18:12

çoluk çocuğun ağzına düşürdünüz ya ...

13 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

bizlerde kadro hak ediyoruz.

ücretli öğretmen
31 Aralık 2014 Çarşamba 14:07

ücretli öğretmenlerde kadroyu hak ediyor.niye mi çünkü kadroluların; burda köpek bağlasan durmaz. deyip alay geçtikleri yerlere dağ başlarına ücretli öğretmen beş kuruş paraya severek,gönül vererek gidip çalışıyor.YALAN MI?

30 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

pekı ya ücretliler

aysun aysun
13 Aralık 2014 Cumartesi 14:06

bınlerce ücretli okul öncesi olsun diğer bölümler olsun öğretmen var subatta atana olacak ama ya pkı ücretlıler ne yapacak calişmayanlar oldugu kadar calişanlarda war bunlarda işinden olcak en ıyısı verın su kadroyu herkes rahat etsın

30 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla

ücretli öğretmene şartsız kadro

hedef*@*
13 Aralık 2014 Cumartesi 11:10

Yillarca Ücretli öğretmen olarak calistim Hakettiğimiz kadro verilmeli. Bir ayarlama yapılsın artık.

32 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

ÇOK OKUNANLAR

KAMU PERSONELİ SINAV İLANLARI

YAZARLAR

ANKET