Öncekiler Sonrakiler

YSK AK PARTİ-CHP-MHP-HDP KESİN MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİ

1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

29 Eylül 2015 Salı 04:28
YSK AK PARTİ-CHP-MHP-HDP KESİN MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİ

1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayımlandı.  Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan milletvekili kesin aday listelerine göre, TBMM'de grubu bulunan dört siyasi partinin adayları şöyle:
  
ADANA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Ömer Çelik  2- Necdet Ünüvar  3- Fatma Güldemet Sarı  4- Talip Küçükcan  5- Mehmet Şükrü Erdinç  6- Tamer Dağlı  7- Mehmet Sağlam  8- Ahmet Zenbilci  9- Müberra Kara  10- Hasan Hüseyin Kuşcu  11- Hasan Berzan Toprak  12- Zekeriye Yıldızoğlu  13- Mehmet Akif Dostbil  14- İbrahim Dölek  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Elif Doğan Türkmen  2 - Zülfikar İnönü Tümer  3 - İbrahim Özdiş  4 - Aydın Uslupehlivan  5 - Burhanettin Bulut  6 - Müzeyyen Şevkin  7 - Orhan Toklu  8 - Nesrin Göçhan  9 - Kemal Derin  10 - Rukiye Çinkılıç  11 - Yüksel Karaaslan  12 - Gülcan Abalı  13 - İbrahim Demir  14 - Etem Tok  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mevlüt Karakaya  2- Muharrem Varlı  3- Seyfettin Yılmaz  4- Cahit Öztok  5- Sinan Gül  6- Adem Gündoğan  7- Mehmet Ali Arslan  8- İsa Ayanoğlu  9- İbrahim Sezer  10- Neslihan Uzun  11- Ayla Emrahoğlu  12- Hüseyin Yıldırım  13- Hatice Yüce  14- Ersen Tüzener  Halkların Demokratik Partisi  1- Meral Danış Beştaş  2- Rıdvan Turan  3- Şuhap Bolkan  4- Günay Mutluhan  5- Derya Çiçek Nar  6- Barış Karabıyık  7- Mehmet Yücel Arıkan  8- Feride Peynirci  9- Reşit Ertaş  10- Feyruze Gümüş  11- Hıdır Koluman  12- Emrah Bozan  13- Abdulkerim Aslan  14- Mehmet Zahir Karaboğa  
ADIYAMAN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Ahmet Aydın  2- Adnan Boynukara  3- İbrahim Halil Fırat  4- Salih Fırat  5- Yakup Taş  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Sıddık Şahin  2 - Fatma Ulubey  3 - Deniz Çakmak  4 - Mustafa Hakkan Kılınç  5 - Zeynep Saya  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mehmet Canpolat  2- Bekir Çiçek  3- Hüseyin Tarık Arda  4- Rifat Erdem  5- Hayriye Kuştepe  Halkların Demokratik Partisi  1- Behçet Yıldırım  2- Kemal Bülbül  3- Mahmut Özdemir  4- Ayten Yılmaz  5- Birsen Tunç  AFYONKARAHİSAR  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Veysel Eroğlu  2- Ali Özkaya  3- Hatice Dudu Özkal  4- Mehmet Koca  5- Cengiz Sağlam  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Burcu Köksal  2 - Hatice Gök  3 - Bekir Kasap  4 - İsmahan Nergiz  5 - Adnan Çelik  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mehmet Parsak  2- Kemalettin Yılmaz  3- Selcen Karaer  4- Uygur Temizer  5- Ertuğrul Sevim  Halkların Demokratik Partisi  1- Mehmet Bayraktar  2- Veda Çelik  3- İsmail Kaçmaz  4- Cavidan Nizamoğlu  5- Birgül İldoğan  AĞRI  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Cesim Gökçe  2- İsmail Oğur  3- Erhan Tenekeci  4- Zeynel Abidin Çakır  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Kazım Güzel  2 - Erkan Sayan  3 - Mehmet Sıddık Yel  4 - Kasım Aslan  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mustafa Örü  2- Coşkun Aytekin  3- Hıdır Çalpan  4- Bekir Özmutlu  Halkların Demokratik Partisi  1- Leyla Zana  2- Berdan Öztürk  3- Dirayet Taşdemir  4- Mehmet Emin İlhan  
AKSARAY  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- İlknur İnceöz  2- Cengiz Aydoğdu  3- Mustafa Serdengeçti  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - İsmail Hakkı Açıkalın  2 - Meral Koşar  3 - Hasan Ali Elibol  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Turan Yaldır  2 - Nilgün Tosun  3 - Ayşe Deniz Ay  Halkların Demokratik Partisi  1- İsmail Doygun  2- Kıymet Temel  3- Mehmet Baltaş  
AMASYA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mehmet Naci Bostancı  2- Haluk İpek  3- Avni Erdemir  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Mustafa Tuncer  2 - Hasan Acar  3 - Arife Serpil Saraçoğlu  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mehmet Sarı  2- Gülseren Ertopçu  3- Hüseyin Saka  Halkların Demokratik Partisi  1- Naciye Çiğdem Atalay  2- Mustafa Irmak  3- Nurettin Alkan  
ANKARA 1. BÖLGE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1 - Ali Babacan  2 - Yalçın Akdoğan  3 - Ahmet Gündoğdu  4 - Ali İhsan Arslan  5 - Jülide Sarıeroğlu  6 - Murat Alparslan  7 - Ertan Aydın  8 - Fatih Şahin  9 - Tülay Selamoğlu  10 - Barış Aydın  11 - Ercan Kınacı  12 - Fahri Usta  13 - Devlet Şankazan  14 - Mehtap Toruntay  15 - Hüseyin Ulusal  16 - Hayri Çağır  17 - Emire Balkan  18 - Mehmet Ali Canlı  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Ayşe Gülsün Bilgehan  2 - Necati Yılmaz  3 - Tekin Bingöl  4 - Aylin Nazlıaka  5 - Levent Gök  6 - Ali Haydar Hakverdi  7 - Bülent Kuşoğlu  8 - Ali Balkız  9 - Gamze Taşcıer  10 - Mehmet Hadimi Yakupoğlu  11 - Selahattin Emre  12 - Sema Aksoy  13 - Faruk Özdemir  14 - Erdoğan Kılıç  15 - Turhan İçli  16 - Sezgin Kaya  17 - Ahmet Ersen Özsoy  18 - Murat Can Işıldak  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Zühal Topçu  2- Erkan Haberal  3- Mustafa Hidayet Vahapoğlu  4- Alper Çağrı Yılmaz  5- Sultan Gündüz  6- Ayşe Sibel Ersoy  7- Osman Topal  8- Aytaç Özel  9- Nuri Sertaç Güler  10- Esin Gürel  11- Hakan Doğru  12- Vahiddin Atabey Özdemir  13- Zuhal Babaözü  14- Mehmet Çağrı Tamur  15- İbrahim Kuş  16- Hediye Buket Gültekin  17- İlkay Uyar Kaba  18- Bayram Menekşe  Halkların Demokratik Partisi  1 - Sırrı Süreyya Önder  2 - Gülsen Ülker  3 - Şerif Oti  4 - Celal Demir  5 - Nursel Öztürk  6 - Berkat Kar  7 - Şilan Aydın Üzgeç  8 - Nazik Kılıç  9 - Erol Tunç  10 - Nursel Güvendir  11 - Turgut Çetin  12 - Dilek Ertürk  13 - Mehmet Mercan  14 - Ebru Demir  15 - Aziz Yavuz  16 - Gülnaz Mart  17 - Erdal Okay  18 - Turan Dara  ANKARA 2. BÖLGE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1 - Cemil Çiçek  2 - Yıldırım Tuğrul Türkeş  3 - Emrullah İşler  4 - Ahmet İyimaya  5 - Lütfiye Selva Çam  6 - Vedat Bilgin  7 - Aydın Ünal  8 - Nevzat Ceylan  9 - Ayhan Yılmaz  10 - Mahmut Sami Mallı  11 - Ahmet Baba  12 - Murat Yıldırım  13 - Neslihan Cenk  14 - Mehmet Akif Kalaycı  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Şenal Sarıhan  2 - Murat Emir  3 - Ahmet Haluk Koç  4 - Nihat Yeşil  5 - Ali Rıza Erbay  6 - Celalettin Koç  7 - Semra Dinçer  8 - Barış Ozan Vural  9 - Ali Yılmaz  10 - Selma Ergen  11 - Abidin Şahin  12 - Emre Aydın  13 - Faruk Demir  14 - Erol Bektaş  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Şefkat Çetin  2- Mustafa Mit  3- Yaşar Yıldırım  4- Ender Ethem Atay  5- Alparslan Sucu  6- Necmettin Karakuş  7- Tuncay Tekay  8- Rubil Gökdemir  9- İsmail Erçelebi  10- İbrahim Doğan  11- Oğuzhan Kara  12- Musa Ayan  13- Mehmet Yiğit  14- Zeki Durmaz  Halkların Demokratik Partisi  1 - Mustafa Sarısülük  2 - Songül Erol Abdil  3 - Tayland Altünay  4 - Ayfer Balıkçı  5 - Abdullah Koç  6 - İsmet Yalçınkaya  7 - Firdevs Kantar  8 - Kamber Ateş  9 - Hatice Çevik  10 - Tacire Baktaş  11 - Abdulkani Tatlısu  12 - Nursel Aras Karakaya  13 - Kubilay Akman  14 - Müşerref Geçer  ANTALYA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mevlüt Çavuşoğlu  2- Mustafa Köse  3- Hüseyin Samani  4- Gökcen Özdoğan Enç  5- Sena Nur Çelik  6- İbrahim Aydın  7- Atay Uslu  8- İbrahim Türkiş  9- Işılay Işıldar Can  10- Hakkı Beşkazalı  11- Ercan Mekteplioğlu  12- İzzet Yılmaz  13- Murtaza Tamyürek  14- Mustafa Akdeniz  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Niyazi Nefi Kara  2 - Deniz Baykal  3 - Çetin Osman Budak  4 - Mustafa Akaydın  5 - Devrim Kök  6 - Figen Albuga Çalıkuşu  7 - Rafet Zeybek  8 - Nusret Bayar  9 - Deniz Filiz  10 - Sultan Yegen  11 - Sevindik Gizli  12 - Cavit Arı  13 - Barış İşbilen  14 - Meral Mengi  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mehmet Günal  2- Ahmet Selim Yurdakul  3- Tarkan Akıllı  4- Cafer Uyar  5- Güray Parlak  6- Cengizhan Gököz  7- Neşe Gül  8- Mehmet Cüneyt Güzel  9- Turgut Bucak  10- Üstün Osma  11- Servet Ersoy  12- Soner İnal  13- Hafize Nursen Aktaş  14- Özcan Kadıoğlu  Halkların Demokratik Partisi  1- Hakkı Saruhan Oluç  2- Cevdet Çağlar  3- Deniz Yıldırım  4- Nuray Erçağan  5- İshak Kahraman  6- Songül Şarklı  7- Bayram Ardık  8- Firdevs Sema Tatlı  9- Erbakan Tağ  10- İlkin Manya  11- Kamile Yılmaz  12- Hülya Demir  13- Şeyhmus Demir  14- Yüksel Gönül  
ARDAHAN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Orhan Atalay  2- Yunus Baydar  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Öztürk Yılmaz  2 - Erdem Uyğur  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Osman Nuri Yıldız  2- Gökhan Ağdemir  Halkların Demokratik Partisi  1- Taşkın Aktaş  2- Pervin Tumbul  
ARTVİN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- İsrafil Kışla  2- Hayrettin Gülbin  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Uğur Bayraktutan  2 - Musa Ulutaş  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Muhammed Altunal  2- Nedim Özer  Halkların Demokratik Partisi  1- Recep Demirci  2- Mehmet Emin İnce  AYDIN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mehmet Erdem  2- Abdurrahman Öz  3- Mustafa Savaş  4- Ersin Esenlik  5- Metin Yavuz  6- Hilmi Yıldırım  7- Hakan Çağlar Erürker  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Bülent Tezcan  2 - Metin Lütfi Baydar  3 - Hüseyin Yıldız  4 - Mehmet Fatih Atay  5 - Tayfun Talipoğlu  6 - Ferda Çağlar Erkut  7 - Fulya Üstündağ  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Deniz Depboylu  2- Mehmet Beliğ Azbazdar  3- Hilmi Bolatoğlu  4- Musa İlhan  5- Hüsniye Kozan  6- Ahmet Özkan  7- Aydemir Durmuş  Halkların Demokratik Partisi  1- Doğan Erbaş  2- Nuri Keserci  3- Mahmut Nacar  4- Sevay Akkan Açıcı  5- Abdulnasır Subaşı  6- Ayfer Demirel  7- Mehmet Göcekli  
BALIKESİR  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mahmut Poyrazlı  2- Sema Kırcı  3- Ali Aydınlıoğlu  4- Kasım Bostan  5- Mustafa Canbey  6- Hülya Kamçı  7- Hasan Demiraslan  8- Hasan Şafak  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Mehmet Tüm  2 - Ahmet Akın  3 - Namık Havutça  4 - Ensar Aytekin  5 - Fikret Şahin  6 - Ali Kemal Deveciler  7 - Ali Er  8 - Neşe Zengin İğdır  Milliyetçi Hareket Partisi  1- İsmail Ok  2- Recep Çetin  3- Bülent Başaran  4- Kamil Gültekin Öztürk  5- Mehmet İsmail Sakaroğlu  6- Zakir Yılmaz  7- Atilla Turhan  8- Hadi Selimoğlu  Halkların Demokratik Partisi  1- Cafer Çelik  2- Bedri Arık  3- Esengül Beşli  4- Faruz Nafiz Sayın  5- Ahmet Zeki Açıkgöz  6- Ayşe Işık  7- Hayrettin Şen  8- Gülistan Adsan  
BARTIN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Yılmaz Tunç  2- Ahmet Bensiz  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Muhammet Rıza Yalçınkaya  2 - Aysu Bankoğlu  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Aynur Yıldırım  2- Tuncay Maden  Halkların Demokratik Partisi  1- Diren Cevahir Şen  2- Nur Sait Tekgül  
BATMAN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Ataullah Hamidi  2- Ziver Özdemir  3- Murat Çiçek  4- Adile Gürbüz  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Mansur Obut  2 - Orhan Cihan  3 - Hamit Keskin  4 - Kemal Demir  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Cemil Güzel  2- Ahmet Ercan Yıldırım  3- Turan Aytek Önalp  4- Ömer Kervan  Halkların Demokratik Partisi  1- Ayşe Acar Başaran  2- Mehmet Ali Aslan  3- Saadet Becerikli  4- Kadir Tunç  BAYBURT  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Naci Ağbal  2- Şahap Kavcıoğlu  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Murat Bülbül  2 - Tahsin Demir  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Karabey Kadri Karaoğlu  2- Hidayet Yılmaztürk  Halkların Demokratik Partisi  1- Abdulkadir Canalır  2- Sevim Devrim  BİLECİK  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Halil Eldemir  2- Ramazan Kurtulmuş  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Yaşar Tüzün  2 - Hüseyin Elmas  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Ahmet Murat Köftecioğlu  2- Ahmet İşlek  Halkların Demokratik Partisi  1- Perihan Karakoç  2- Ömer Ege  BİNGÖL  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Cevdet Yılmaz  2- Enver Fehmioğlu  3- Yusuf Coşkun  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Kazım Alınak  2 - Kemal Satıcı  3 - Hüseyin Negüzel  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Osman Beyaztaş  2- Ragıp Tümen  3- İbrahim Baran  Halkların Demokratik Partisi  1- Hişyar Özsoy  2- Mahmut Demirel  3- Hatice Kavran  
BİTLİS  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Vedat Demiröz  2- Mehmet Zeki Peker  3- Ahmet Çelik  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Veysi Uyanık  2 - Mustafa Kemal Çiçek  3 - İsmail Nacar  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Gökçe Zencir  2- Faik Er  3- Murat Açar  Halkların Demokratik Partisi  1- Mizgin Irgat  2- Mahmut Celadet Gaydalı  3- Habip Yeşiltepe  BOLU  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Ali Ercoşkun  2- Fehmi Küpçü  3- Fatih Metin  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Tanju Özcan  2 - Mehmet Burak Cop  3 - Elfaz Temiz  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Şükrü Gülez  2- Mihriban Yerlikaya  3- Metin Apaydın  Halkların Demokratik Partisi  1- Güner Yavuz  2- Nevzat Sancak  3- İbrahim Yolci  BURDUR  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Bayram Özçelik  2- Reşat Petek  3- Kamil Özcan  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Mehmet Göker  2 - Kadir Koç  3 - Okan Kurd  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Alparslan Ahmet Dursun  2- Yılmaz Tunç  3- Hasar Uçar  Halkların Demokratik Partisi  1- Celal Çiçek  2- Betül Taylan  3- Halil Çay  
BURSA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mehmet Müezzinoğlu  2- Efkan Ala  3- Emine Yavuz Gözgeç  4- Cemalettin Kani Torun  5- Hüseyin Şahin  6- İsmail Aydın  7- Zekeriya Birkan  8- Hakan Çavuşoğlu  9- Bennur Karaburun  10- Muhammet Müfit Aydın  11- Osman Mesten  12- Mustafa Esgin  13- Ahmet Kılıç  14- Cennet Cankılıç  15- Harun Akın  16- Bülent Büke  17- Murat Çakır  18- Dinçer Akyel  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Lale Karabıyık  2 - Ceyhun İrgil  3 - Orhan Sarıbal  4 - Erkan Aydın  5 - Nurhayat Altaca Kayışoğlu  6 - Mustafa Şenyurt  7 - Asüde Şenol  8 - Nuray Çohan  9 - İsmet Karaca  10 - Deniz Baykal  11 - Şadi Özdemir  12 - İnan Keser  13 - Fatma Belgin Gökçe  14 - Fevzi Sayan  15 - Suna Soydaş  16 - Semih Özdemir  17 - Özkan Kayaoğlu  18 - Alpay Aydın  Milliyetçi Hareket Partisi  1- İsmet Büyükataman  2- Kadir Koçdemir  3- Tevfik Topçu  4- Fevzi Zırhlıoğlu  5- Hasan Toktaş  6- Ali Hayri Ozan  7- Mehmet Ali Adak  8- Gülten Kavut Sürücü  9- Hatice Deniz  10- Timur Özdemir  11- Sibel Özbudak  12- Sinan Bozkurt  13- Engin Er  14- Yusuf Güney  15- İnanç Bilgi Çakın  16- Mehmet Yılmaz  17- Muhammed Cihangir Kalkancı  18- Altan Özakın  Halkların Demokratik Partisi  1- Asiye Kolçak  2- Metin Kılıç  3- Şahin Akın  4- Fatma Özen Çerençe  5- Hüseyin Armağan  6- Mülkiye Eriş  7- Rahim Dede  8- Bertal Camkıran  9- Çiçek Çelebioğlu  10- Mehmet Deniz Büyük  11- Hadice Ateş  12- Yılmaz Adıyaman  13- Hamza Karaköse  14- Münesre Geçimli  15- Mehmet Ferit Çelik  16- Aygül Saklı  17- Muzaffer Yazıcı  18- Figen Ovat  
ÇANAKKALE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Bülent Turan  2- Ayhan Gider  3- Jülide İskenderoğlu  4- Mehmet Özkurnaz  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Muharrem Erkek  2 - Bülent Öz  3 - Metin Ümit Ural  4 - Adil Can  Milliyetçi Hareket Partisi  1- İbrahim Kürşat Tuna  2- Hatice Korkmaz  3- Mustafa Doğan  4- Mehmet Vehbi Tayyar  Halkların Demokratik Partisi  1- Özlem Ergun Açenal  2- Ömer Faruk Kırnıç  3- Adile Yalçın  4- Sinan Ekinci  ÇANKIRI  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Muhammet Emin Akbaşoğlu  2- Hüseyin Filiz  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Murat Berat Atalay  2 - Nermin Aydınlı  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Kadir Şekerci  2- Hüseyin Yakar  Halkların Demokratik Partisi  1- Selvinaz Göçmez  2- Hüseyin Karakaş  
ÇORUM  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Salim Uslu  2- Ahmet Sami Ceylan  3- Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt  4- Bekir Horuz  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Tufan Köse  2 - Muharrem Bozdoğan  3 - Dinçer Solmaz  4 - Saim Topgül  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Vahit Doğan  2- Aybüke Topçubaşı Ekici  3- Ercan Daşdan  4- Muhsin Kocasaraç  Halkların Demokratik Partisi  1- Şeref Karataş  2- Meliha Üşüdür  3- Ümit Küçükbayatlı  4- Hasibe Beyaz  
DENİZLİ  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Nihat Zeybekci  2- Sema Ramazanoğlu  3- Şahin Tin  4- Cahit Özkan  5- Osman Yüceliş  6- Emin Okkaya  7- Muhammed Bekir Ege  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Melike Basmacı  2 - Kazım Arslan  3 - Gülizar Biçer Karaca  4 - Adil Demir  5 - Ahmet Divarcı  6 - Halis Ödel  7 - Azmi Ermiş  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Emin Haluk Ayhan  2- Cafer Birtürk  3- Mehmet Uz  4- Mustafa Çırak  5- Halil Öztürk  6- Yurdahan Özhan  7- Efe Şahin  Halkların Demokratik Partisi  1- Perihan Üge  2- Ahmet Turhan  3- Emine Yalçın  4- Ayfer İnan  5- Özgür Çavuşoğlu  6- Ahmet Sarı  7- Cengiz Elbenzer  
DİYARBAKIR  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mehmet Galip Ensarioğlu  2- Ebubekir Bal  3- Abdullah Atik  4- Beran Çelik  5- Tahsin Arslan  6- Netice Arslan  7- Şafak Yontürk  8- Alaattin Parlak  9- Mehmet Fatih Kayhan  10- Aziz Alper Biten  11- Neşet Özden  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Naci Sapan  2 - Hüseyin Cihan Taşkıran  3 - İlhan Baran  4 - Hamit Fidan  5 - Nurdan Erdiş  6 - Serdar Kılıçoğlu  7 - Recep Leygara  8 - Emrah Anlı  9 - Aslı Açıkgöz  10 - Mehtap Uluba  11 - Engin Dayanık  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mehmet Teyar Karakoç  2- Ayşe Önen  3- Fevzi Yiğitkan  4- Ahmet Kaya  5- Recep Donat  6- Ömer Bozkaya  7- Şeyhmus Bilici  8- Mehmet İçli  9- Celalettin Yaylak  10- Kadir Yorulmaz  11- Saim Kayaalp  Halkların Demokratik Partisi  1- İdris Baluken  2- Nursel Aydoğan  3 -Nimetullah Erdoğmuş  4 -Feleknas Uca  5- Altan Tan  6- Çağlar Demirel  7- Ziya Pir  8- İmam Taşcıer  9- Sibel Yiğitalp  10- Edib Berk  11- Nesrin Hilal Şanlı  DÜZCE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Faruk Özlü  2- Fevai Arslan  3- Ayşe Keşir  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Zafer Teber  2- Zekeriya Yanmaz  3- Abdullah Şahin  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Osman Çakmak  2- Bahri Temeltaş  3- Celal Kasapoğlu  Halkların Demokratik Partisi  1- Neriman Birgül Hakan  2- Ali Şeker  3- Abdurrahman Oğuz  
EDİRNE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Rafet Sezen  2- Mustafa Mercan  3- Fahrettin Savcı  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Okan Gaytancıoğlu  2- Erdı̇n Bı̇rcan  3- Gürkan Güneser  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Gürsel Şimşek  2- Hüseyin Ülker  3- Nehir Çakar  Halkların Demokratik Partisi  1- Sedat Zımba  2- Halime Demirkapı  3- Mehmet Şerif Öner  ELAZIĞ  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Tahir Öztürk  2- Metin Bulut  3- Ömer Serdar  4- Ejder Açıkkapı  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Fatı̇h Gürsul  2- Fevzı̇ Şengezer  3- Yılbay Çelik  4- Lale Aydın  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Yavuz Temizer  2- Mesut Aksan  3- Mehmet Karaca  4- Bedri Bora Ertem  Halkların Demokratik Partisi  1- Orhan Demirbağ  2- Seydali Pörklü  3- Türkan Bingöl  4- İbrahim Bingöl  ERZİNCAN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Sebahattin Karakelle  2- Serkan Bayram  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Erdoğan Özyalçın  2- Yalçın Tanrıverdi  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Hüseyin Seçer  2- Ahmet Kaya  Halkların Demokratik Partisi  1- Hasan Ulucan  2- Gülsüm Kaya  ERZURUM  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Recep Akdağ  2- Mustafa Ilıcalı  3- Zehra Taşkesenlioğlu  4- İbrahim Aydemir  5- Orhan Deligöz  6- Ahmet Yaptırmış  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Tuncer Aktaş  2- Yavuz Polat  3- Orhan Bozkurt  4- Haydar Bulut  5- Hakan Cebeci  6- Necip Aktaş  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Kamil Aydın  2- Ertürk Çimen  3- Zekai Kaya  4- Cezmi Polat  5- Gökhan Arslan  6- Seyfullah Hızarcı  Halkların Demokratik Partisi  1- Seher Akçınar Bayar  2- Kamil Aydın  3- İrfan Keskin  4- Zeliha Dündar  5- Zahir Uzun  6- Zeyni Mete  
ESKİŞEHİR  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Nabi Avcı  2- Harun Karacan  3- Emine Nur Günay  4- Yetkin Tetik  5- Ali Demirel  6- Yılmaz Altın  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Gaye Usluer  2- Utku Çakırözer  3- Cemal Okan Yüksel  4- Metin Tomsuk  5- Erdal Çakıcıer  6- Erdal Caferoğlu  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Ruhsar Demirel  2- Metin Nurullah Sazak  3- Şenel Altun  4- Ahmet Muhammed Hızlan  5- Kezban Akkaya  6- Timur Faruk Yatmaz  Halkların Demokratik Partisi  1- Işık Polat  2- Nurettin Aldemir  3- Fatma Curka  4- Suat Tuncer  5- Mehmet Latif Çelebi  6- Nermin Kaya  GAZİANTEP  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mehmet Şimşek  2- Abdulhamit Gül  3- Ahmet Uzer  4- Şamil Tayyar  5- Canan Candemir Çelik  6- Abdullah Nejat Koçer  7- Abdulkadir Yüksel  8- Mehmet Erdoğan  9- Ali Şahin  10- Fikret Murat Tural  11- Muhammed Hakan Tanrıöver  12- Selami Yetkinşekerci  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Akif Ekici  2- Mehmet Gökdağ  3- Ali Peri  4- Coşkun Özkaya  5- Naci Kılıç  6- Hasan Şahin  7- Adile Merve Altınbaş  8- Fatma Kılıç  9- Mehmet Turan Gündoğdu  10- Cemal Çankaya  11- Hakan Korkmaz  12- Hasan Aktaş  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Ümit Özdağ  2- Ertuğrul Tolga Orhan  3- Fevzi Koçoğlu  4- Mehmet Ejder Demir  5- Seyit Çapan  6- Mezine Sırakaya  7- Oğuzhan Şahin  8- Serdar Önel  9- Menderes Şahin  10- Halil Beyazay  11- Onur Önsel  12- Adem Kolsuz  Halkların Demokratik Partisi  1- Mahmut Toğrul  2- Yurdusev Özsökmenler  3- Osman Demirci  4- Emine Akkuş Çiçek  5- Hasan Sarı  6- Lami Çiçek  7- Sultan Bayındır  8- Emre Yücel  9- Selman Tutumlu  10- Yurdanur Mutlu  11- Mehmet Karaslan  12- Umut Baran  
GİRESUN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Nurettin Canikli  2- Cemal Öztürk  3- Sabri Öztürk  4- Adem Tatlı  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Bülent Yener Bektaşoğlu  2- Basri Gürsoy  3- İbrahim Akgün  4- Sevgi Utlu Güngör  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Orhan Erzurum  2- Yusuf Veziroğlu  3- Bora Kılıç  4- Yaşar İbaş  Halkların Demokratik Partisi  1- Filiz Çakır  2- Nalan Coşkun  3- Hasan Hüseyin Küçükaydın  4- Abdullah Erol  GÜMÜŞHANE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Hacı Osman Akgül  2- Cihan Pektaş  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Evren Murat Öztekin  2- Rüstem Akdemir  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mustafa Canlı  2- Kamil Kılıç  Halkların Demokratik Partisi  1- Hayati Günal  2- Derya Uysal  HAKKARİ  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Ahmet Budak  2- Mehmet Fırat  3- Abdulmecit Tarhan  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Şükrü Çivi  2- Melek Çallı  3- Giyasettin Koç  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mıktat Kırmıt  2- Barış Cengizbay  3- Fatih Sökmen  Halkların Demokratik Partisi  1- Selma Irmak  2- Nihat Akdoğan  3- Abdullah Zeydan  
HATAY  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Adem Yeşildal  2- Orhan Karasayar  3- Mehmet Öntürk  4- Fevzi Şanverdi  5- Hacı Bayram Türkoğlu  6- Filiz Özçörekçi  7- İbrahim Naci Yapar  8- Mehmet Hacıoğlu  9- Canan Kahraman Hattapoğlu  10- Ahmet Demirtaş  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Hilmi Yarayıcı  2- Mevlüt Dudu  3- Serkan Topal  4- Birol Ertem  5- Mehmet Riyat Kırmızıoğlu  6- Servet Mullaoğlu  7- Döndü Dilan Bedir  8- Mehmet Gözel  9- Bilgen Duman  10- Nermin Yıldırım Kara  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mehmet Necmettin Ahrazoğlu  2- İbrahim Gül  3- Mehmet Akif Terzi  4- Adnan Akdaş  5- Adnan Açıkel  6- Mustafa Özçelik  7- Ferhat Küçükler  8- İlknur Tuna  9- Kamil Akdoğan  10- Serhat Tabanca  Halkların Demokratik Partisi  1- Servet Kavukoğlu  2- Şükran Dağ Cabir  3- Kerem Nalbant  4- Bedi Duman  5- Ercüment Kimyon  6- Muhsine Taşan  7- Mehmet Oğur  8- Semire Buz  9- Özgür Aydın  10- Çetin Sakallı  IĞDIR  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Nurettin Aras  2- Mustafa Buluş  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Halil Duman  2- Gülay Aras  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Yakup Kumtepe  2- Muharrem Çeçen  Halkların Demokratik Partisi  1- Mehmet Emin Adıyaman  2 - Kıznaz Türkeli  ISPARTA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Süreyya Sadi Bilgiç  2- Sait Yüce  3- Haydar Kemal Kurt  4- Gülsüm Tunçbilek  Cumhuriyet Halk Partisi  1- İrfan Bakır  2- İsa Önder Dinçtürk  3- Mustafa Ceyhan  4- İzzet Beydoğan  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Nuri Okutan  2- Ahmet Ziya Nuhoğlu  3- İbrahim Yıldırım  4- Hakan Demirtaş  Halkların Demokratik Partisi  1- Bahadır Çopur  2- Hakan Ekin  3- Ömer Kartal  4- Fatma Sibel Melike  
İSTANBUL 1. BÖLGE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1 - İsmail Kahraman  2 - Mustafa Ataş  3- Mihrimah Belma Satır  4 - Erol Kaya  5 - Ahmet Berat Çonkar  6 - Berat Albayrak  7 - İsmet Uçma  8 - Metin Külünk  9 - Ravza Kavakcı Kan  10 - Azmi Ekinci  11- Osman Boyraz  12 - Hasan Turan  13 - Hasan Sert  14 - Mehmet Ali Pulcu  15 - Hurşit Yıldırım  16 - Hulusi Şentürk  17 - Orhan Birdal  18 - Şebnem Kocakelçi  19 - Hakkı Şanlı  20 - Erdal Yılmaz  21 - Ayşe Kartal  22 - Mustafa Demiral  23 - Mustafa Özmen  24 - Hacer Aktürk  25 - Alim Erdemir  26 - Coşkun Koç  27 - Hasan Ekmen  28 - Ayser Soy  29 - Muhammet Ali Kumru  30 - Mehmet Hüsrev  31 - Ramazan Bulum  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Şafak Pavey  2 - Gamze Akkuş İlgezdi  3 - Gürsel Tekin  4 - Barış Yarkadaş  5 - Mehmet Akif Hamzaçebi  6 - Mahmut Tanal  7 - İlhan Kesici  8 - Oğuz Kaan Salıcı  9 - Onursal Adıgüzel  10 - Ali Özcan  11 - Yakup Akkaya  12 - Metin Ağırman  13 - Kadir Gökmen Öğüt  14 - Cem Haydar Bektaş  15 - Birsen Tursun Demirel  16 - İrfan Karacan  17 - Berhan Şimşek  18 - Derya Şentürk  19 - Necdet Saraç  20 - Hasan Uzunyayla  21 - İlkay Orhan  22 - Erkan Başboğa  23 - Nurettin Sarıbal  24 - Hüsniye Kaya  25 - Özgen Nama  26 - Süleyman Güzel  27 - İsmail Altay  28 - Süleyman Bayraktutan  29 - Havana Başaran  30 - Umut Çakır  31 - Yelda Gargun  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Edip Semih Yalçın  2- İzzet Ulvi Yönter  3- Uygar Suphi Aktan  4- Ahmet Turgut  5- Sabri Şenel  6- Ekrem Düzgün  7- Umur Arıkan  8- Elif Gonca Akdeniz  9- Dursun Çolak  10- Ömer Faruk Ekşi  11- Alper Kaan Boran  12- Şevket Talha Apuhan  13- Cihan Tufan  14- Başar Ünal  15- Arif Tevetoğlu  16- Leman Süheyla Soylu  17- Aydın İşkur  18- Fatih Eryılmaz  19- Korkut Kutluata  20- Salih Balak  21- Aslı Ergün  22- Cemal Acar  23- Kamer Kemal Özşık  24- Mustafa Yalnız  25- Yaşar Kapucu  26- Hülya Azimli  27- Ünal Kaya  28- Kenan Cem Tokay  29- Emine Saadet Karlıbel  30- Banu Dağdeviren  31- Bilal Sarıyar  Halkların Demokratik Partisi  1 - Selahattin Demirtaş  2 - Hüda Kaya  3 - Turgut Öker  4 - Serpil Kemalbay Pekgözegü  5 - Abdullah Alagöz  6 - Arife Çınar  7 - Orhan Atilla  8 - Ferhat Öner  9 - Hülya Avşar  10 - Musa Piroğlu  11 - Halime Yavuz  12 - Murat Mıhçı  13 - Sevgi Örünç  14 - Sezin Uçar  15 - Mustafa Taşdelen  16 - Kübra Meltem Mollaoğlu  17 - Bayram Yaşlı  18 - Burcu Demirbaş  19 - Muhittin Aslanboğa  20 - Selda Karafazlı Kurşun  21 - Dılşad Canbaz  22 - Rıza Karaman  23 - Hürriyet Özçelik  24 - Mehmet Salih Taşdemir  25 - Ayşegül Taşçı  26 - Nurhan Yıldırım  27 - Rumet Serhat  28 - Metin Eroğlu  29 - Birgün Hizal  30 - Aytekin Demir  31 - Şadiye Koçkar  
İSTANBUL 2. BÖLGE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1 - Hayati Yazıcı  2 - Volkan Bozkır  3 - Burhan Kuzu  4- Ayşe Nur Bahçekapılı  5 - Fatma Betül Sayan Kaya  6- Ekrem Erdem  7 - Aziz Babuşcu  8 - Durmuş Ali Sarıkaya  9 - Şirin Ünal  10 - Fatma Benli  11 - Hüseyin Bürge  12 - Haydar Ali Yıldız  13 - Ahmet Hamdi Çamlı  14 - Markar Eseyan  15 - Oktay Saral  16 - Cemal Vanlıoğlu  17 - Ayşegül Esra Atik  18 - Perihan Toğay  19 - Erol Adayılmaz  20 - Yavuz Değirmenci  21 - Gülver Erdem  22 - Mehmet Akif Köse  23 - Ömer Faruk Aydemir  24 - Buğra Babur  25 - Mahmut Bayat  26 - Emre Ete  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Selina Doğan  2 - Aykut Erdoğdu  3 - Mustafa Sezgin Tanrıkulu  4 - Dursun Çiçek  5 - Süleyman Sencer Ayata  6 - Gülay Yedekci  7 - Kadri Enis Berberoğlu  8 - Didem Engin  9 - Mustafa Sarıgül  10 - Yüksel Mansur Kılınç  11 - Melda Onur  12- Çetin Soysal  13 - Cengiz Alp  14 - Hülya Çiğdem Anad İbrahimhakkıoğlu  15 - Gül Yüksel  16 - Zeynel Öztürk  17 - İnan Güney  18 - Özgür Koçak  19 - Güven Karataş  20 - Mustafa Ozan Şer  21 - Yusuf Ergüven  22 - Kemal Büyükbayrak  23 - Fatma Genç  24 - Fidan Aslan Eroğlu  25 - Kadir Demirgöz  26 - Halit Özyurt  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu  2- Celal Adan  3- Mehmet Kılıç  4- Mehmet Aslan  5- Özcan Pehlivanlıoğlu  6- Feti Yıldız  7- Ali Derindağ  8- Başbuğ Pınarbaşı  9- Hakan Özbay  10- Füsun Kayan Ardamar  11- Muhammed Emin Özkurt  12- Gülru Vardar  13- Tuğba Turgan  14- Gürkan Teoman  15- Zehra Aylin Alemdar  16- Ömer Ökten  17- Ender Öztürk  18- Metin Kılıç  19- Rıza Erol  20- Sevgi Vardarlı İnal  21- Alaaddin Uludağ  22- Harun Yılmaz  23- Mahmut Mert Ersin  24- Mustafa Yılmaz  25- Uğur Aras  26- Selçuk Şişman  Halkların Demokratik Partisi  1 - Celal Doğan  2 - Filiz Kerestecioğlu  3 - Sezai Temelli  4 - Şerife Erbay  5 - Zahit Mutlu  6 - Nurten Ertuğrul  7 - Saime Oğuzhan  8 - Fırat Epözdemir  9 - Gülsüm Ağaoğlu  10 - Abdullah Baranuğurlu  11 - Hülya Osmanağaoğlu  12 - Eyüp Güneysen  13 - Beste Kaplan  14 - Mehmet Saltoğlu  15 - Selda Çelik  16 - Semra Türk  17 - Salih Şahin  18 - Musa Değirmenci  19 - Feride Elçin  20 - Hadi Boral  21 - Turhan Arslan  22 - Mehmet Erdoğan  23 - Ebru Özdemir  24 - Kurtuluş Sunal  25 - Abdullah Tayboğan  26 - Servet Güzel  İSTANBUL 3. BÖLGE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1 - Mehmet Mehdi Eker  2 - Mustafa Şentop  3 - Mehmet Doğan Kubat  4 - Serap Yaşar  5 - Feyzullah Kıyıklık  6 - Mehmet Muş  7 - Nureddin Nebati  8 - Mehmet Metiner  9 - Harun Karaca  10 - Tülay Kaynarca  11 - Mustafa Yeneroğlu  12 - Erkan Kandemir  13 - Halis Dalkılıç  14- Mürteza Zengin  15 - Yıldız Seferinoğlu  16 - Abdullah Başçı  17 - Yunus Ergüne  18 - Tülin Mazlumoğlu Kestane  19 - Ahmet Aydın  20 - Hatice Kübra Öztürk Gökkaya  21 - Abdullah Sadıksoy  22- Müzemmil Hevadpal  23 - Resul Kurt  24 - Yeşil Aytulum Turut  25 - Zekiye Çapan  26 - Murat Çelik  27 - Memet Emin Ertekin  28 - Hasene Çapar  29 - Haşim Taşkıran  30 - Yasin Zülbaharoğlu  31 - Hüseyin Koyuncu  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Bihlun Tamayligil  2 - İlhan Cihaner  3 - Engin Altay  4 - Ali Şeker  5 - Erdoğan Toprak  6 - Eren Erdem  7 - Mehmet Bekaroğlu  8 - Zeynel Emre  9 - Sibel Özdemir  10 - Seyhan Erdoğdu  11 - Fevzi Gümüş  12- Emine Gülizar Emecan  13 - Ümran Köksüz  14 - Gökhan Gümüşdağ  15 - Süleyman Çelebi  16 - Çetin Çapan  17 - Efkan Bolaç  18 - Özgür Karabat  19 - Hüseyin Özkahraman  20 - Erhan Bozan  21 - Cenk Sidar  22 - Mehtap Albayrak  23 - Rza Akpolat  24 - Kemal Çebi  25 - Şahanım Meter  26 - Taşkan Uysal  27 - Selçuk Müsnat Hazinedar  28 - Özlem Durdağı Dokuyucu  29 - Türkan Kebeci  30 - Başak Merih Eriçok  31 - Seda Önder  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Atila Kaya  2- İsmail Faruk Aksu  3- Arzu Erdem  4- Fuat Çakıroğlu  5- Mehmet Müftüoğlu  6- Erdem Karakoç  7- Hayati Arkaz  8- Celal Karapınar  9- Ayşe Bıçak  10- Ahmet Savaş Çolak  11- Didem Karataş  12- Bahattin Şengül  13- Serdar Öktem  14- Halit Tuna  15- Merrin Hasipoğlu  16- Ekrem Sarısoy  17- Ali Karadeniz  18- Çetin Şamiloğlu  19- Muammer Recep Çeliktaş  20- Mesut Yıldırım  21- Fazlı Yurdabak  22- Akın Aydın  23- Metin Karayazı  24- Bünyamin Çiftçi  25- Osman Nuri Toraman  26- Serap Funda Akyıldız  27- Uygar Oran Öztürk  28- Yakup Görenç  29- Orhan Can  30- Ahmet Murat Arpacı  31- Bekir Sıtkı Karausta  Halkların Demokratik Partisi  1 - Pervin Buldan  2 - Garo Paylan  3 - Erdal Ataş  4 - Ali Kenanoğlu  5 - Emine Beyza Üstün  6 - Ayşe Berktay Hacımirzaoğlu  7 - Abdulhakim Daş  8 - Şefika Gürbüz  9 - Cüneyt Caniş  10 - Ahmet Yaşlı  11 - Safiye Akdağ  12 - Erkan Metin  13 - Elif Bulut  14 - Yakup Mavzer  15 - Süleyman Turgut  16 - Zeki Korkmaz  17 - Muazzez Töre  18 - Abdulcelil Öztekin  19 - Ceylan Yılmaz  20 - Çetin Yılmaz  21 - Sidar Duman  22 - Mustafa Kızılkaya  23 - Zehra Şahin Yeşil  24 - Leyla Yıldız  25 - Nuray Çakar  26 - Kadri Görgü  27 - Dilek Sultan Nayman  28 - Gülsever Çetin  29 - Ramazan İlhan  30 - Servet Erçıktı  31 - Dicle Aytuğ  
İZMİR 1. BÖLGE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1 - Binali Yıldırım  2 - Mahmut Atilla Kaya  3 - Hüseyin Kocabıyık  4 - Necip Kalkan  5 - Cemal Bekle  6 - Ayşe Engür  7 - Fevzi Bayram  8 - Maksut Karaosman  9 - Mehmet İlkbahar  10 - Gürbüz Akbulut  11 - Zerrin Kara  12 - Ahmet Eroğlu  13 - Enes Uzunlar  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Selin Sayek Böke  2 - Musa Çam  3 - Ahmet Tuncay Özkan  4 - Tacettin Bayır  5 - Özcan Purçu  6 - Ali Yiğit  7 - Murat Bakan  8 - Muhsin Kurt  9 - Ali Hıdır Uludağ  10 - Ednan Arslan  11 - Sevda Erdan Kılıç  12 - Nilay Kökkılınç  13 - Muzaffer Emir Cömert  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Oktay Vural  2- Senem Kılıç  3- Aslan Savaşan  4- Selahattin Şahin  5- Halit Dalgıç  6- Naci Düz  7- Fikri Atılbaz  8- Hüsnü Gürhan Seçkiner  9- Kutlay Önder  10- İsmail Kurt  11- Nimet Uygar  12- Suat Oğuz  13- İshak Gündüz  Halkların Demokratik Partisi  1 - Ertuğrul Kürkçü  2 - Mülkiye Birtane  3 - Recep Aydemir  4 - Semra Uzunok  5 - Bayram Ercan  6 - Derya Öz  7 - Ömer Balkaş  8 - Latife Canan Kaplan  9 - Ahmet Önerge  10 - Ayşe Erkek  11 - Abuzer Kılınç  12 - Nevzat Alkan  13 - Nihat Yıldırım  
İZMİR 2. BÖLGE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1 - Fatma Seniha Nükhet Hotar  2 - İbrahim Mustafa Turhan  3 - Hamza Dağ  4 - Kerem Ali Sürekli  5 - Nesrin Ulema  6 - Tansu Kaya  7 - Bilal Kırkpınar  8 - Ali Sedat Şenbaş  9 - Meltem Ergin  10 - Veysel Güldoğan  11 - Emin Sefa Kayacan  12 - Hale Yılmaz  13 - Cemal Bahçıvan  Cumhuriyet Halk Partisi  1 - Zeynep Altıok  2 - Kemal Kılıçdaroğlu  3 - Zekeriya Temizel  4 - Mustafa Ali Balbay  5 - Aytun Çıray  6 - Atila Sertel  7 - Kamil Okyay Sındır  8 - Ali Engin  9 - Hüseyin Sezer  10 - Ülkümen Rodoplu  11 - Ali Kemal Elitaş  12 - Sibel Parmaksız  13 - Nurgül Uçar Aktuğ  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Ahmet Kenan Tanrıkulu  2- Sueda Neslihan Çelik  3- Murat Koç  4- Yalçın Koçyiğit  5- Hatice Bölük  6- Ahmet Fatih Okuroğlu  7- Recep Akan  8- Taşkın Işık  9- İsmail Balkan  10- Rahime Dönmez  11- Serdar Mersin  12- Suavi Tuncay  13- Mustafa Çintaş  Halkların Demokratik Partisi  1 - Müslüm Doğan  2 - Gülistan Kılıç Koçyiğit  3 - Süleyman Gündüz  4 - Eylem Yıldız  5 - İbrahim Akın  6 - Nimet Nazlı Masatçı Ziyan  7 - Cemal Bıçak  8 - Hüseyin Az  9 - Hediye Tekin  10 - İmdat Ataş  11 - Ülkü Yalçınkaya  12 - Ayşe Özen  13 - Hamdi Öztürk  
KAHRAMANMARAŞ  Adalet ve Kalkınma Partisi  1 - Mahir Ünal  2 - Veysi Kaynak  3 - Nursel Reyhanlıoğlu  4 - Celalettin Güvenç  5 - Mehmet Uğur Dilipak  6 - Mehmet İlker Çitil  7 - İmran Kılıç  8- Oğuzkan Güzel  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Ali Öztunç  2- Alper Keten  3- Eylem Çağraş  4- İnan Kesen  5- Mehtap Koçak  6- Mustafa Gedik  7- Yunus Pınar  8- Bilge Kağan Taşkesen  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Fahrettin Oğuz Tor  2- Sefer Aycan  3- Zekeriya Öztürk  4- Şule Arıkan  5- Mustafa Bastırmacı  6- Neslihan Koca Nergiz  7- Mustafa Bölükbaşı  8- Ayşe Aras  Halkların Demokratik Partisi  1- Aziz Tunç  2- Ayşenur Vaizoğlu  3- Ali Gencer  4- Nuran İmir  5- Emre Genç  6- Meryem Yıldız  7- Kifayet Ceylan  8- Mehmet Serkan Öztürk  KARABÜK  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mehmet Ali Şahin  2- Burhanettin Uysal  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Erdoğan Dincel  2- Gülsün Beniç  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Adem Kar  2- Osman Aydın  Halkların Demokratik Partisi  1- Sadık Uçak  2- Zekeriya Yıldırım  
KARAMAN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Recep Konuk  2- Recep Şeker  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Saim Sezen  2- Yakup Selvi  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Ali Gürel  2- Mehmet Ural  Halkların Demokratik Partisi  1- Sami Acar  2- Şadiye Yurtsever  KARS  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Ahmet Arslan  2- Yusuf Selahattin Beyribey  3- Suat Ögel  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Selami Yiğit  2- Aysel Boy Cengiz Daşdemir  3- Saffet Özdemir  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Erkan Koçali  2- Tuncay Aydın  3- Murat Sağlam  Halkların Demokratik Partisi  1- Ayhan Bilgen  2- Şafak Özanli  3- Önder Fidanboy  
KASTAMONU  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Hakkı Köylü  2- Metin Çelik  3- Murat Demir  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Hüseyin Selami Çelebioğlu  2- Yılmaz Karakoç  3- Orhan Dana  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Emin Çınar  2- Cihan Çetin  3- Sevda Saydam İrgin  Halkların Demokratik Partisi  1- Seçkin Kır  2- Yeter Özdemir  3- Zeynel Şentürk  KAYSERİ  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mehmet Özhaseki  2- Taner Yıldız  3- Mustafa Elitaş  4- İsmail Tamer  5- Hülya Nergis  6- İsmail Emrah Karayel  7- Sami Dedeoğlu  8- Avşar Aslan  9- Kadir Can Gökalp  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Çetin Arık  2- İbrahim Bahçecioğlu  3- Aşkın Genç  4- Ziya Alpköse  5- Tülin Temel  6- Şefika Aslı Eskici  7- Mustafa Utku Sarı  8- Kıvılcım Akdağ  9- Nazlı Erdoğan  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Yusuf Halaçoğlu  2- Ali Kilci  3- Süleyman Korkmaz  4- Kamil Karamete  5- Mehmet Özmen  6- Mehmet Göçmen  7- Ercan Avcı  8- Salih Güdelek  9- Ezgi Tipi  Halkların Demokratik Partisi  1- Sultan Özcan  2- Galip Güler  3- Nuran Ergen Kılıç  4- Mehmet Bayrak  5- Funda Temel  6- Güzel Özden  7- Tülay Kılınç Deniz  8- Fırat Altunoğlu  9- Tahirhan Sayyiğit  
KIRIKKALE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Ramazan Can  2- Abdullah Öztürk  3- Mehmet Demir  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Hasan Biçer  2- Mustafa Demiral  3- Adem Şahin  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Seyit Ahmet Göçer  2- Tacettin Silsüpür  3- Abdullah Peköz  Halkların Demokratik Partisi  1- Şahin İşpara  2- Bendigar Cengiz  3- Gülhan Akıncı  
KIRKLARELİ  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Selahattin Minsolmaz  2- Turhan Altıntel  3- Aytaç Aksoy  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Türabi Kayan  2- Vecdi Gündoğdu  3- Mehmet Tuna Soykan  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Selçuk Yılmaz  2- Hüsnü Cumalı  3- Oktay Kahve  Halkların Demokratik Partisi  1- Emine Nilüfer Ataman  2- Mehmet Boztemir  3- Maşallah Köysü  
KIRŞEHİR  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Salih Çetinkaya  2- Mikail Arslan  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Osman Kök  2- Mehmet Ali Ekici  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Cemil Yıldırım Türk  2- Eftal Avşar  Halkların Demokratik Partisi  1- Onur Şahin  2- Ferdane Şevval Kızıl  
KİLİS  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Reşit Polat  2- Mustafa Hilmi Dülger  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Ali Tuna  2- Reşit Tayfun Alan  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mustafa Yün  2- Mehmet Özaytürk  Halkların Demokratik Partisi  1- Kasım Kısa  2- Hatice Sezgin  
KOCAELİ  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Fikri Işık  2- Radiye Sezer Katırcıoğlu  3- Zeki Aygün  4- İlyas Şeker  5- Mehmet Akif Yılmaz  6- Sami Çakır  7- Cemil Yaman  8- Ayşe Müge Olşen  9- Halit Çokan  10- Erkan Aksoy  11- Şener İnce  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Fatma Kaplan Hürriyet  2- Haydar Akar  3- Tahsin Tarhan  4- Turan Dumlu  5- Cuma Karavar  6- Mehmet Tamer Solakoğlu  7- Kemal Nişancı  8- Utkan Güneş  9- Asude Fırat Özkan  10- Yakup Törk  11- Müzeyyen Topçu Tan  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Saffet Sancaklı  2- Lütfü Türkkan  3- Ahmet Yeşil  4- Arif Gülen  5- Serdar Kaman  6- Musa Coşkun  7- Dijle Akın  8- Osman Beniz  9- Kürşat Sönmez  10- Derya Çavdar  11- İsmail Okumuş  Halkların Demokratik Partisi  1- Ali Haydar Konca  2- Zakire Dündar Aydin  3- İbrahim Ergin  4- Sevda Özer  5- Hasan Sancar  6- Bedia Salhan  7- Ahmet Okuyucular  8- Ayten Yılmaz  9- Turan Yalçınkaya  10- Diba Aslan  11- Sevgil Olan  
KONYA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Ahmet Davutoğlu  2- Mustafa Baloğlu  3- Hüsnüye Erdoğan  4- Ahmet Sorgun  5- Ziya Altunyaldız  6- Muhammet Uğur Kaleli  7- Leyla Şahin Usta  8- Mehmet Babaoğlu  9- Abdullah Ağralı  10- Halil Etyemez  11- Hacı Ahmet Özdemir  12- Ömer Ünal  13- Mustafa Efe  14- Ahmet Özdoğan  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Mustafa Hüsnü Bozkurt  2- Ali Cemal Cömert  3- Gülsüm Filorinalı  4- Mehmet Turgay Bilge  5- Deniz İndibi Çelik  6- Hüseyin Yağcı  7- Musa Gökçe  8- Emine Balık  9- Mehmet Gayretli  10- Necati Sarıhan  11- Sefer İpek  12- Hakkı Dindar  13- Dursun Kaplan  14- Orhan Kaya  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mustafa Kalaycı  2- Mustafa Sait Gönen  3- Hüseyin Oprukçu  4- Sevil Sargın  5- Bulduk Özdemir  6- Faruk Sonkaya  7- Halil Ayhan  8- Pınar Gülsoy  9- Osman Nuri Atçeken  10- Temmuz Şemin  11 - Şükrü Portakal  12 - Ahmet Yücel  13 - Altan Altıok  14 - Abdullah Yıldırım  Halkların Demokratik Partisi  1- Hüseyin Özkan  2- Şaziye Şener  3- Kamuran Tekin  4- Serap Kaya  5- Adnan Seyhan  6- Hamide Kaya  7- Hüseyin Mertoğlu  8- Eylem Almaz  9- Mehmet Ulusoy  10- Nuriye Pervin Başer  11- Ahmet Erdoğan  12- Mustafa Yavaşoğlu  13- Mehmet Latif Akçin  14- Tuna Kayalar  
KÜTAHYA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mustafa Şükrü Nazlı  2- Vural Kavuncu  3- İshak Gazel  4- Ahmet Tan  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Ali Fazıl Kasap  2- Fisun Yıldız  3- Hüseyin Dalkılıç  4- Hüsnü İnanç  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Alim Işık  2- Agah Lütfü Bilen  3- Osman Ertürk  4- Buket Güngör  Halkların Demokratik Partisi  1- Özcan Kılıç  2- İbrahim Uzen  3- Aysun Cerek  4- Fatma Beyhan Eroğluer  
MALATYA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Öznur Çalık  2- Taha Özhan  3- Mustafa Şahin  4- Nurettin Yaşar  5- Bülent Tüfenkci  6- Ufuk Önalan  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Veli Ağbaba  2- Erdem Hüsnü Aslanoğlu  3- Berna Karadaş  4- Memba Kuşcu  5- Yusuf Sürücü  6- Etem Körükmez  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Fikret Şinasi Kazancıoğlu  2- Hakan Yılmaz  3- Güzin Koçak  4- Hakan Kalkan  5- Serdar Yıldız  6- M. Ali Özpolat  Halkların Demokratik Partisi  1- Aydın Erdoğan  2- Perihan Yücekaya  3- Şemsettin Polat  4- Ebru Ergen Korkmaz  5- İbrahim Ulutaş  6- Abuzer Yavaş  
MANİSA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Selçuk Özdağ  2- Recai Berber  3- Uğur Aydemir  4- Murat Baybatur  5- İsmail Bilen  6- Güzide İçen Kasap  7- Ergün Karaoğlu  8- Ozan Erdem  9- Nevzat Büküm  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Özgür Özel  2- Mazlum Nurlu  3- Tur Yıldız Biçer  4- Mustafa Başgülşen  5- Sabri Temel  6- Abdullah Saka  7- Zerrin Mastan  8- Hayriye Hacet  9- Hakan Tatar  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Erkan Akçay  2- Osman Oktay  3- Mehmet Memiş  4- Engin Kabadağ  5- İhsan Temel  6- Cemal Murat Erim  7- Mustafa Uncu  8- Seval Başkesen  9- Erkan Öztürk  Halkların Demokratik Partisi  1- Mustafa Avci  2- Yüksel Budak  3- Abidin Başboğa  4- Sema Sünbül  5- Cumali Yıldız  6- Ömer Taşkın  7- Hamit Barutçu  8- Aytekin Karapaça  9- Dilan Onuk  
MARDİN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Orhan Miroğlu  2- Ceyda Çankırı  3- Süleyman Çelik  4- Abdullah Erin  5- Veysi Kaya  6-Ahmet Kaya  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Mehmet Muhittin Araç  2- Abdülvahap Ay  3- Bayram Adnan Kaya  4- Abdülaziz Sayğın  5- Abdulhalim Taş  6 - Rıdvan Duyan  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Behlül Murat Maral  2- Mustafa Kürşad İşler  3 - Kadir Cifçi  4- Cengiz Çetinöz  5- Serdar Gök  6- Mehmet Salih Karaaslan  Halkların Demokratik Partisi  1- Mithat Sancar  2- Gülser Yıldırım  3- Erol Dora  4- Ali Atalan  5- Enise Güneyli  6- Erol Güler  
MERSİN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Lütfi Elvan  2- Yılmaz Tezcan  3- Ali Cumhur Taşkın  4- Hacı Özkan  5- Zeynep Gül Yılmaz  6- Alpaslan Gürgenç  7- Halit Çortul  8- Taner Boz  9- Nafiz Deniz  10- Koral Parça  11- Adem Ali Keskin  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Hüseyin Çamak  2- Durmuş Fikri Sağlar  3- Aytuğ Atıcı  4- Serdal Kuyucuoğlu  5- Sibel Gazi Tabel  6- Ebru Çalışkan  7- Seyit Özananar  8- Semra Kabasakal  9- Nevin Zaimoğlu  10- Celal Çelik  11- Şerife Arıcı Yıldız  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Oktay Öztürk  2- Baki Şimşek  3- Ali Öz  4- Ali Yücelen  5- Duran Kara  6- Mehmet Ali Gökmen  7- Ali Rıza Bozkurt  8- Hüseyin Ateş  9- Özgür Özcan  10- Mustafa Kunt  11- Hayal Funda Önder  Halkların Demokratik Partisi  1- Dengir Mir Mehmet Fırat  2- Çilem Küçükkeleş  3- Mehmet Alıç  4- İkram Vural  5- Aladin Ateş  6- Pelin Kahiloğulları  7- Özlem Şen  8- Haluk Çeliktaş  9- Gülhan Özlü  10- Süleyman Eroğlu  11- Hülya Doğan  
MUĞLA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Hasan Özyer  2- Nihat Öztürk  3- Elvan Göçer  4- Muhittin Kayabaş  5- Mehmet Tire  6- İsmail Baykal  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Akın Üstündağ  2- Ömer Süha Aldan  3- Nurettin Demir  4- Burak Erbay  5- Emrah Doğu  6- Süleyman Girgin  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mehmet Erdoğan  2- Asım Başaran  3- Hacı Çelik  4- Nuri Öztürk  5- Nazmi Eyibilir  6- Uğur Salih Eroğlu  Halkların Demokratik Partisi  1- Münevver Hürriyet Karadeniz  2- Mehmet Polat  3- Perihan Resuloğulları  4- Ayla Ableyla  5- Diba Yıldız  6- Mehmet Emin Gers  
MUŞ  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mehmet Emin Şimşek  2- Abdulselam Er  3- Medeni Çağlar  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Mustafa Fırat  2- Yıldırım Paçal  3- Ekrem Dizdaroğlu  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Tarkan Dede  2- Adnan Subaşı  3- Önder Özdemir  Halkların Demokratik Partisi  1- Burcu Çelik Özkan  2- Ahmet Yıldırım  3- Nimet Sezgin  
NEVŞEHİR  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mustafa Açıkgöz  2- Murat Göktürk  3- Ebubekir Gizligider  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Osman Fahri Ertik  2- Mehmet Seyhan Duru  3- Fulya Gülşen Altınsoy  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Mehmet Varol  2- Sait Yüksel  3- Hüseyin Ödemiş  Halkların Demokratik Partisi  1- Kevser Yalçın  2- İrfan Turan  3- Gülfer Keskin  
NİĞDE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Alpaslan Kavaklıoğlu  2- Erdoğan Özegen  3- Yaşar Ataç  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Ömer Fethi Gürer  2- Sevgi Özbek  3- Ramazan Ertan  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Vedat Bayram  2- Ahmet Özbek  3- Gökhan Budak  Halkların Demokratik Partisi  1- İpek Ekrem  2- Hamza Özkan  3- Selahattin Aras  
ORDU  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Numan Kurtulmuş  2- Oktay Çanak  3- Metin Gündoğdu  4- Ergün Taşcı  5- Mehmet Kara  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Seyit Torun  2- Mustafa Adıgüzel  3- İsa Maral  4- Nuray Ataoğlu  5- Zekai Sana  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Onur Şahin  2- Ahmet Fidan  3- Taner Arslan  4- Davut Şahin  5- Ömer Baş  Halkların Demokratik Partisi  1- Atilla Aytemur  2- Tülay Koçak  3- Mesut Bilgi  4- Fatma Yalçınkaya  5- Ali Osman Güngör  OSMANİYE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Suat Önal  2- Mücahit Durmuşoğlu  3- Mehmet Remzi Coşkun  4- Abdullah Belet  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Nihat Çerçi  2- Galip Kutlu Haktan  3- Serpil Düzgün  4- Zeynel Demirbüker  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Devlet Bahçeli  2- Ruhi Ersoy  3- Adnan Sarıdoğan  4- Ahmet Canlı  Halkların Demokratik Partisi  1- Hatice Betül Çelebi  2- Mehmet Atış  3- Abdulselam Kılıç  4- Latif Kaplan 
RİZE  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Hasan Karal  2- Hikmet Ayar  3- Osman Aşkın Bak  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Kemal Köymen  2- Çetin Keçeli  3- Ali Şahinler  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Osman Cem Kazmaz  2- Güldane Pınar  3- Süheyla Selimoğlu  Halkların Demokratik Partisi  1- Turgay Köse  2- Mustafa Yıldız  3- Mevlüde Çelebi  SAKARYA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Ayhan Sefer Üstün  2- Şaban Dişli  3- Mustafa İsen  4- Ali İhsan Yavuz  5- Recep Uncuoğlu  6- Nuray Sağıroğlu  7- Recep Hacıeyüpoğlu  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Engin Özkoç  2- Hüseyin Avni Şahin  3- Erdoğan Isır  4- Ayhan Bal  5- Elif Asiye Başer  6- Ayşe Kılıç  7- İlker Yılmaz  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Zihni Açba  2- Ali Rıza Acartürk  3- İsmail Kamil Doğancı  4- Ahmet Pehlivan  5- Melikşah Budak  6- Metin Güneş  7- Türker Ergül  Halkların Demokratik Partisi  1- Neslin Gümüş  2- Dursun Yıldız  3- Ayşegül Altıntaş  4- Cumhur Atay  5- Müşerref Serap Işık  6- Figen Karataş  7- Ali Çoprak  
SAMSUN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Akif Çağatay Kılıç  2- Çiğdem Karaaslan  3- Ahmet Demircan  4- Fuat Köktaş  5- Hasan Basri Kurt  6- Orhan Kırcalı  7- Yılmaz Hocaoğlu  8- Hüseyin Avni Çatal  9- Osman Aker  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Kemal Zeybek  2- Hayati Tekin  3- Şaban Sevinç  4- Neslihan Hancıoğlu  5- Müşfik Veysel Erdoğan  6- Fatma Necile Çokay  7- Dürdane Kılıç  8- Cem Yılmaz  9- Nurcihan Tomrukçu  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Erhan Usta  2- Hüseyin Edis  3- Yücel Şahin  4- İbrahim Yılmaz  5- Ayhan Cengiz  6- Suat Ortahisar  7- Dilek Kiraz Deniz  8- Yakup Akın  9- Mine Kaya  Halkların Demokratik Partisi  1- İlhan Cüre  2- Ümide Aysu  3- Sait Kocaman  4- Nuray Bedirkurum  5- Ahmet Çağın  6- Emre Sarı  7- Birsen Aydın  8- Abdurraman Karadeniz  9- Ramazan Çavdar  
SİİRT  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Yasin Aktay  2- Feyzi Sevgili  3- Lokman Özcan  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Cemal Silah  2- Özlem Gediz  3- Mehmet Ali Engin Koyuncu  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Abdullah Bayram  2- Erhan Özgen  3- Hakan Yakışan  Halkların Demokratik Partisi  1- Kadri Yıldırım  2- Besime Konca  3- Fatih Dalğalı  
SİNOP  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Nazım Maviş  2- Cengiz Tokmak  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Barış Karadeniz  2- Tugay Dincel  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Adem Çilek  2- Leyla Bilgili  Halkların Demokratik Partisi  1- Ayşegül Kafkas  2- Ayla Tokmak  
SİVAS  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- İsmet Yılmaz  2- Hilmi Bilgin  3- Selim Dursun  4- Mehmet Habib Soluk  5- Hakan Akkaş  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Ali Akyıldız  2- Haydar Gölbaşı  3- Ulaş Karasu  4- Filiz Gür  5- Mehmet Kavas  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Celal Dağgez  2- Oğuz Özdemir  3- Ahmet Üstündağ  4- Uğur Kurugöllü  5- Ozan Ercan  Halkların Demokratik Partisi  1- Nazan Ökmen  2- Aydın Murat Keklik  3- Veli Yangın  4- Cevat Aktaş  5- Çiğdem Orhan  
ŞANLIURFA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Faruk Çelik  2- Mehmet Kasım Gülpınar  3- Halil Özcan  4- Ahmet Eşref Fakıbaba  5- Mehmet Ali Cevheri  6- Mehmet Akyürek  7- İbrahim Halil Yıldız  8- Mahmut Kaçar  9- Kemalettin Yılmaztekin  10- Abdurrahman Nüvit Yetkin  11- Mehmet Fatih Aksoy  12- Mehmet Arkan  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Mehmet Vedat Melik  2- Ali Ersöz  3- Sedat Sağır  4- Hale Soran  5- Akile Yektaş  6- Mehmet Recai Üstündağ  7- Murat Yazar  8- Ferit Öncel  9- Mehmet Faruk Gökkan  10- Mahmut Han Şahin  11- Ali Kurt  12- Kemal Eşsiz  Milliyetçi Hareket Partisi  1- İbrahim Özyavuz  2- Hasan Oğul  3- Mehmet Emin Dindaroğlu  4- Muhammet Emin Mısır  5- İbrahim Mel  6- Yalçın Yalçınkaya  7- Meryem Bağmancı  8- Mehmet Barutçu  9- Can Halil Çizmecioğlu  10- Hasan Topal  11- Güngör Ödemiş Çarkcı  12- Aydın Akalın  Halkların Demokratik Partisi  1- Osman Baydemir  2- Dilek Öcalan  3- İbrahim Ayhan  4- Leyla Güven  5- Ziya Çalışkan  6- Feridun Yazar  7- Yusuf Geçgel  8- İbrahim Ovabeyli  9- Hedle Oğur  10- Hacire Aksoy  11- Yusuf Yetim  12- Gülcan Avcı  
ŞIRNAK  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Arslan Tatar  2- Ömer Demir  3- Cihan Güven  4- Seyhan Akı  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Mehmet Bilir  2- Selahattin Uğur  3- Muzaffer Cingü  4- Salih Uğur  Milliyetçi Hareket Partisi  1 - Hakim Zeyrek  2- Yasin Benek  3- Şahin Sazak  4- Bülent Bora Baltacı  Halkların Demokratik Partisi  1- Faysal Sarıyıldız  2- Leyla Birlik  3- Ferhat Encü  4- Aycan İrmez  
TEKİRDAĞ  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mustafa Yel  2- Ayşe Doğan  3- Metin Akgün  4- Ali Gümüş  5- Ömer Karadeniz  6- Adnan Argan  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Faik Öztrak  2- Candan Yüceer  3- Emre Köprülü  4- İlhami Özcan Aygun  5- Arzu Mandalı Sucu  6- Şerafetdin Terzi  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Bülent Belen  2- Hakan Özgül  3- Muhammer Varol  4- İsmet Fıçıcı  5- Ergün Vardar  6- Yunus Tuğlu  Halkların Demokratik Partisi  1- Umut Işık  2- Şahnaz Kaya  3- Sadi Özdemir  4- Muhsin Koçak  5- Hevin Kınay  6- Tufan Çavaş  TOKAT  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Coşkun Çakır  2- Zeyid Aslan  3- Celil Göçer  4- Yusuf Beyazıt  5- Mustafa Arslan  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Kadim Durmaz  2- Melih Yardımcı  3- Hüseyin Tunç  4- Şafak Bayındır  5- Tahir Yıldırım  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Abdurrahman Başkan  2- Murat Polat  3- Mustafa Afşin Ünverdi  4- Ayhan Özçelik  5- Ömer Semih Saraçoğlu  Halkların Demokratik Partisi  1- Murat Toprak  2- İhsan Bayrı  3- Satılmış Avşar  4- Gülcan Gümüş  5- Kadir Akkaya  
TRABZON  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Süleyman Soylu  2- Muhammet Balta  3- Ayşe Sula Köseoğlu  4- Adnan Günnar  5- Salih Cora  6- Ergin Aydın  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Haluk Pekşen  2- Yavuz Karan  3- Ahmet Kaya  4- Murat Özçilingir  5- İlker Bakıoğlu  6- Cemil Bozbaş  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Koray Aydın  2- Yavuz Aydın  3- Hüseyin Örs  4- Hasan Suiçmez  5- İlyas Eroğlu  6- Gülen Demir  Halkların Demokratik Partisi  1- Hüseyin Taka  2- Turan Çavuşoğlu  3- Tursun Baydar  4- Mehmet Mustafa Olcayto  5- Müge Yamanyılmaz  6- Bülent Güngör  
TUNCELİ  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Metin Levent Yıldız  2- Ali Ulvi Seyrek  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Gürsel Erol  2- Polat Şaroğlu  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Hıdır Budak  2- Emre Denizbilgini  Halkların Demokratik Partisi  1- Alican Önlü  2- Edibe Şahin  
UŞAK  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Mehmet Altay  2- Alim Tunç  3- Hüseyin Keskin  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Özkan Yalım  2- Ali Erdoğan  3 - Halim Uçar  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Durmuş Yılmaz  2- Gökhan Özoğul  3- Oğuz Çakmak  Halkların Demokratik Partisi  1- Cengiz Güven  2- Mehmet Acebek  3- Elif Şahsın Sırlıoğlu  VAN  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Beşir Atalay  2- Burhan Kayatürk  3- Vahdettin İnce  4- Fatih Çiftci  5- Kayhan Türkmenoğlu  6- Ebubekir Kaçmaz  7- Faruk Alpaslan  8- Ferman Yıldırım  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Cemal Şen  2- Mehmet Kurukcu  3- Serap Alkan  4- Kasım Beyaz  5- Şanel Güloğlu  6- Fırat Kuvetli  7- Sıraceddin İldeş  8- Nevzat Koç  Milliyetçi Hareket Partisi  1 - Gültekin Çavuşoğlu  2 - Yavuz Selim Camuşcu  3 - Hurşit Canlı  4 - Leyla Göçgen  5 - Narin Arıöz  6 - Şuayip Ata  7 - Gültekin Gül  8 - Savaş Yıldırım  Halkların Demokratik Partisi  1- Figen Yüksekdağ Şenoğlu  2- Lezgin Botan  3- Nadir Yıldırım  4- Tuğba Hezer Öztürk  5- Adem Geveri  6- Bedia Özgökçe Ertan  7- Lokman Ergün  8- Yeliz Yıldırım  
YALOVA  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Fikri Demirel  2- İlker Karbuz  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Muharrem İnce  2- Murat Ocak  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Hatice Beştaş  2- Ali Oğuz Berberoğlu  Halkların Demokratik Partisi  1- Cemil Elden  2- Songül Hacıoğlu Dağ  YOZGAT  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Bekir Bozdağ  2- Abdulkadir Akgül  3- Ertuğrul Soysal  4- Yusuf Başer  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Onur Kaytan  2- Ahmet Peker  3- Ahmet Karahan  4- Kemal Bayramoğlu  Milliyetçi Hareket Partisi  1 - Sadir Durmaz  2 - Mehmet Ali Çakır  3 - Yunus Yılmaz  4 - Orhan Yüksel  Halkların Demokratik Partisi  1- Kerem İşler  2- Hatice Ücar  3- Şükrü Almaz  4- Halil Kesmez  
ZONGULDAK  Adalet ve Kalkınma Partisi  1- Hüseyin Özbakır  2- Faruk Çaturoğlu  3- Özcan Ulupınar  4- Akın Kaymak  5- Aytekin Kazancı  Cumhuriyet Halk Partisi  1- Şerafettin Turpcu  2- Ünal Demirtaş  3- Harun Akın  4- Deniz Yavuzyılmaz  5- Buket Müftüoğlu  Milliyetçi Hareket Partisi  1- Zeki Çakan  2 - Yavuz Erkmen  3 - Ahmet Emre Bayramoğlu  4 - İlyas Altun  5 - Burhan Temel Çınar  Halkların Demokratik Partisi  1- Filiz Ada Stephenson  2- Metin Kılıç  3- Şayeste Salmanoğlu  4- Fahri Bozbaş  5- Bedirhan Güneş 

ÇOK OKUNANLAR

KAMU PERSONELİ SINAV İLANLARI

YAZARLAR

ANKET