Öncekiler Sonrakiler

MECLİS İHTİSAS KOMİSYON MİLLETVEKİLLERİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyonları üyeliklerine, Genel Kurulun 8/10/2013 ve 9/10/2013 tarihli, 4’üncü ve 5’inci Birleşimlerinde yapılan seçimler sonucunda, aşağıdaki listede adları ve seçim bölgeleri yazılı milletvekilleri seçilmişlerdir.

12 Ekim 2013 Cumartesi 05:27
MECLİS İHTİSAS KOMİSYON MİLLETVEKİLLERİ

12 Ekim 2013  CUMARTESİ

Resmî Gazete

Sayı : 28793

TBMM KARARI

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ KOMİSYONLARI 
ÜYELİKLERİNE YAPILAN SEÇİME DAİR KARAR

Karar No. 1048                                                                                                   Karar Tarihi: 9/10/2013

Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyonları üyeliklerine, Genel Kurulun 8/10/2013 ve 9/10/2013 tarihli, 4’üncü ve 5’inci Birleşimlerinde yapılan seçimler sonucunda, aşağıdaki listede adları ve seçim bölgeleri yazılı milletvekilleri seçilmişlerdir.

ANAYASA KOMİSYONU (26)

Başkan

: Burhan KUZU

İstanbul

Başkanvekili

: İdris ŞAHİN

Çankırı

Sözcü

: İsmet SU

Bursa

Kâtip

Fatoş GÜRKAN

Adana

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Fatih ŞAHİN

Ankara

 

Zelkif KAZDAL

Ankara

 

Semiha ÖYÜŞ

Aydın

 

İsmail AYDIN

Bursa

 

Canan CANDEMİR ÇELİK

Bursa

 

Adem YEŞİLDAL

Hatay

 

Ali AŞLIK

İzmir

 

Ebubekir GİZLİGİDER

Nevşehir

 

Mustafa HAMARAT

Ordu

 

Hilmi BİLGİN

Sivas

 

Yahya AKMAN

Şanlıurfa

 

Fatih ÇİFTCİ

Van

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Uğur BAYRAKTUTAN

Artvin

 

Bedii Süheyl BATUM

Eskişehir

 

Ercan CENGİZ

İstanbul

 

Ali ÖZGÜNDÜZ

İstanbul

 

Rıza Mahmut TÜRMEN

İzmir

 

Atilla KART

Konya

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Süleyman Nevzat KORKMAZ

Isparta

 

Faruk BAL

Konya

 

Mehmet ŞANDIR

Mersin

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Ayla AKAT ATA

Batman


ADALET KOMİSYONU (26)

Başkan

: Ahmet İYİMAYA

Ankara

Başkanvekili

: Hakkı KÖYLÜ

Kastamonu

Sözcü

: Yılmaz TUNÇ

Bartın

Kâtip

: Mustafa Kemal ŞERBETÇİOĞLU

Bursa

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

İlknur İNCEÖZ

Aksaray

 

Hakan ÇAVUŞOĞLU

Bursa

 

Bilal UÇAR

Denizli

 

Şuay ALPAY

Elazığ

 

Recep ÖZEL

Isparta

 

Bülent TURAN

İstanbul

 

Mevlüt AKGÜN

Karaman

 

Ramazan CAN

Kırıkkale

 

Harun TÜFEKCİ

Konya

 

Murat GÖKTÜRK

Nevşehir

 

Ali İhsan YAVUZ

Sakarya

 

Yusuf BAŞER

Yozgat

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Tufan KÖSE

Çorum

 

Turgut DİBEK

Kırklareli

 

Ali Rıza ÖZTÜRK

Mersin

 

Ömer Süha ALDAN

Muğla

 

Dilek AKAGÜN YILMAZ

Uşak

 

Ali İhsan KÖKTÜRK

Zonguldak

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Oktay ÖZTÜRK

Erzurum

 

Celal ADAN

İstanbul

 

Murat BAŞESGİOĞLU

İstanbul

 

 

 

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Bengi YILDIZ

Batman


MİLLÎ SAVUNMA KOMİSYONU (26)

Başkan

: Oğuz Kağan KÖKSAL

Kırıkkale

Başkanvekili

: Şirin ÜNAL

İstanbul

Sözcü

: Alpaslan KAVAKLIOĞLU

Niğde

Kâtip

: Mustafa AKIŞ

Konya

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Ruhi AÇIKGÖZ

Aksaray

 

Seyit SERTÇELİK

Ankara

 

Zelkif KAZDAL

Ankara

 

Tülin ERKAL KARA

Bursa

 

Cuma İÇTEN

Diyarbakır

 

Mehmet Süleyman HAMZAOĞULLARI

Diyarbakır

 

Fevai ARSLAN

Düzce

 

İbrahim KORKMAZ

Düzce

 

Ali ŞAHİN

Gaziantep

 

Erdal KALKAN

İzmir

 

Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU

Kahramanmaraş

 

Halil ÖZCAN

Şanlıurfa

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Ali DEMİRÇALI

Adana

 

Arif BULUT

Antalya

 

Turhan TAYAN

Bursa

 

Mustafa MOROĞLU

İzmir

 

Tolga ÇANDAR

Muğla

 

Orhan DÜZGÜN

Tokat

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Edip Semih YALÇIN

Gaziantep

 

Mesut DEDEOĞLU

Kahramanmaraş

 

Koray AYDIN

Trabzon

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Hüsamettin ZENDERLİOĞLU

Bitlis


İÇİŞLERİ KOMİSYONU (26)

Başkan

: Mehmet ERSOY

Sinop

Başkanvekili

: Hüseyin BÜRGE

İstanbul

Sözcü

: Alpaslan KAVAKLIOĞLU

Niğde

Kâtip

: Gülay SAMANCI

Konya

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Ali KÜÇÜKAYDIN

Adana

 

Fatma SALMAN

Ağrı

 

Cuma İÇTEN

Diyarbakır

 

Sermin BALIK

Elazığ

 

İlhan İŞBİLEN

İzmir

 

Muzaffer ASLAN

Kırşehir

 

İlyas ŞEKER

Kocaeli

 

Mustafa AKIŞ

Konya

 

Ahmet Tevfik UZUN

Mersin

 

Ali TURAN

Sivas

 

Mehmet ALTAY

Uşak

 

Özcan ULUPINAR

Zonguldak

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Ahmet TOPTAŞ

Afyonkarahisar

 

Tanju ÖZCAN

Bolu

 

Ali SERİNDAĞ

Gaziantep

 

Celal DİNÇER

İstanbul

 

Birgül AYMAN GÜLER

İzmir

 

Mehmet Siyam KESİMOĞLU

Kırklareli

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Enver ERDEM

Elazığ

 

Mehmet ERDOĞAN

Muğla

 

Hasan Hüseyin TÜRKOĞLU

Osmaniye

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Altan TAN

Diyarbakır


DIŞİŞLERİ KOMİSYONU (26)

Başkan

: Volkan BOZKIR

İstanbul

Başkanvekili

: Muhammed ÇETİN

İstanbul

Sözcü

: Osman Aşkın BAK

İstanbul

Kâtip

: Gönül BEKİN ŞAHKULUBEY

Mardin

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Ali Rıza ALABOYUN

Aksaray

 

Emrullah İŞLER

Ankara

 

Ahmet Berat ÇONKAR

İstanbul

 

Harun KARACA

İstanbul

 

İsmail SAFİ

İstanbul

 

Rıfat SAİT

İzmir

 

Abdullah ÇALIŞKAN

Kırşehir

 

İdris BAL

Kütahya

 

Hasan KARAL

Rize

 

Şaban DİŞLİ

Sakarya

 

Akif Çağatay KILIÇ

Samsun

 

Burhan KAYATÜRK

Van

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Refik ERYILMAZ

Hatay

 

Mehmet Ali EDİBOĞLU

Hatay

 

Ali Haydar ÖNER

Isparta

 

Osman Taney KORUTÜRK

İstanbul

 

Faik TUNAY

İstanbul

 

Osman Oktay EKŞİ

İstanbul

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ

Ankara

 

Tunca TOSKAY

Antalya

 

Sinan OĞAN

Iğdır

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Erol DORA

Mardin


MİLLÎ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU (26)

Başkan

: Fikri IŞIK

Kocaeli

Başkanvekili

: Avni ERDEMİR

Amasya

Sözcü

: Çiğdem Münevver ÖKTEN

Mersin

Kâtip

: Osman ÇAKIR

Düzce

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Mehmet Naci BOSTANCI

Amasya

 

Orhan ATALAY

Ardahan

 

İsrafil KIŞLA

Artvin

 

İsmet UÇMA

İstanbul

 

İlhan YERLİKAYA

Konya

 

Selçuk ÖZDAĞ

Manisa

 

Nebi BOZKURT

Mersin

 

Muzaffer ÇAKAR

Muş

 

Suat ÖNAL

Osmaniye

 

Ayşenur İSLAM

Sakarya

 

Tülay BAKIR

Samsun

 

Temel COŞKUN

Yalova

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Metin Lütfi BAYDAR

Aydın

 

Namık HAVUTÇA

Balıkesir

 

Recep GÜRKAN

Edirne

 

Fatma Nur SERTER

İstanbul

 

Engin ÖZKOÇ

Sakarya

 

Mehmet Volkan CANALİOĞLU

Trabzon

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Özcan YENİÇERİ

Ankara

 

Zühal TOPCU

Ankara

 

Ahmet Duran BULUT

Balıkesir

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Halil AKSOY

Ağrı


BAYINDIRLIK, İMAR, ULAŞTIRMA VE TURİZM KOMİSYONU (26)

Başkan

: İdris GÜLLÜCE

İstanbul

Başkanvekili

: Oya ERONAT

Diyarbakır

Sözcü

: Yaşar KARAYEL

Kayseri

Kâtip

: Fatih Han ÜNAL

Ordu

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Tülay SELAMOĞLU

Ankara

 

Hasan Hami YILDIRIM

Burdur

 

Zülfü DEMİRBAĞ

Elazığ

 

Muhyettin AKSAK

Erzurum

 

Derya BAKBAK

Gaziantep

 

Hacı Bayram TÜRKOĞLU

Hatay

 

Ahmet Kutalmış TÜRKEŞ

İstanbul

 

Osman BOYRAZ

İstanbul

 

Oktay SARAL

İstanbul

 

Aydın ŞENGÜL

İzmir

 

Pelin GÜNDEŞ BAKIR

Kayseri

 

İlyas ŞEKER

Kocaeli

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Yıldıray SAPAN

Antalya

 

Kemal EKİNCİ

Bursa

 

Haluk EYİDOĞAN

İstanbul

 

Sakine ÖZ

Manisa

 

İdris YILDIZ

Ordu

 

Ahmet İhsan KALKAVAN

Samsun

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Ali HALAMAN

Adana

 

İsmet BÜYÜKATAMAN

Bursa

 

Durmuşali TORLAK

İstanbul

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Demir ÇELİK

Muş


ÇEVRE KOMİSYONU (26)

Başkan

: Erol KAYA

İstanbul

Başkanvekili

: Osman KAHVECİ

Karabük

Sözcü

Sebahattin KARAKELLE

Erzincan

Kâtip

: Aydın ŞENGÜL

İzmir

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Mehmet METİNER

Adıyaman

 

Eşref TAŞ

Bingöl

 

Gülay DALYAN

İstanbul

 

Feyzullah KIYIKLIK

İstanbul

 

Ertuğrul GÜNAY

İzmir

 

Zeki AYGÜN

Kocaeli

 

Hüseyin Cemal AKIN

Malatya

 

Selçuk ÖZDAĞ

Manisa

 

Abdurrahim AKDAĞ

Mardin

 

Muzaffer ÇAKAR

Muş

 

Gülşen ORHAN

Van

 

Temel COŞKUN

Yalova

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Sena KALELİ

Bursa

 

Mustafa Serdar SOYDAN

Çanakkale

 

Melda ONUR

İstanbul

 

Durdu ÖZBOLAT

Kahramanmaraş

 

Mehmet Hilal KAPLAN

Kocaeli

 

Emre KÖPRÜLÜ

Tekirdağ

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Ahmet Kenan TANRIKULU

İzmir

 

Emin ÇINAR

Kastamonu

 

Lütfü TÜRKKAN

Kocaeli

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Erol DORA

Mardin


SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU (26)

 

Başkan

: Necdet ÜNÜVAR

Adana

Başkanvekili

: Türkan DAĞOĞLU

İstanbul

Sözcü

: İsmail TAMER

Kayseri

Kâtip

: Vural KAVUNCU

Kütahya

 

 

 

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Muhammed Murtaza YETİŞ

Adıyaman

 

Salih FIRAT

Adıyaman

 

Mehmet Süleyman HAMZAOĞULLARI

Diyarbakır

 

Ülker CAN

Eskişehir

 

Mehmet DOMAÇ

İstanbul

 

Ahmet Haldun ERTÜRK

İstanbul

 

Nesrin ULEMA

İzmir

 

Mustafa Gökhan GÜLŞEN

Kastamonu

 

Fuat KARAKUŞ

Kilis

 

Muzaffer YURTTAŞ

Manisa

 

Mehmet Emin DİNDAR

Şırnak

 

İsmail GÜNEŞ

Uşak

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Süleyman ÇELEBİ

İstanbul

 

Kadir Gökmen ÖĞÜT

İstanbul

 

Aytun ÇIRAY

İzmir

 

Özgür ÖZEL

Manisa

 

Aytuğ ATICI

Mersin

 

Nurettin DEMİR

Muğla

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Ruhsar DEMİREL

Eskişehir

 

Ali ÖZ

Mersin

 

Cemalettin ŞİMŞEK

Samsun

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Demir ÇELİK

Muş


TARIM, ORMAN VE KÖYİŞLERİ KOMİSYONU (26)

Başkan

: İbrahim YİĞİT

İstanbul

Başkanvekili

: Mehmet ERDOĞAN

Adıyaman

Sözcü

: Mehmet ERDEM

Aydın

Kâtip

: Tülay BABUŞCU

Balıkesir

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Hüseyin SAMANİ

Antalya

 

Bünyamin ÖZBEK

Bayburt

 

Bedrettin YILDIRIM

Bursa

 

Adnan YILMAZ

Erzurum

 

Mehmet SARI

Gaziantep

 

Adem TATLI

Giresun

 

Mehmet ÖNTÜRK

Hatay

 

Ali AŞLIK

İzmir

 

Osman KAHVECİ

KARABÜK

 

Yunus KILIÇ

Kars

 

Durdu Mehmet KASTAL

Osmaniye

 

Seyit EYYÜPOĞLU

Şanlıurfa

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Ramis TOPAL

Amasya

 

Osman KAPTAN

Antalya

 

Ramazan Kerim ÖZKAN

Burdur

 

İlhan DEMİRÖZ

Bursa

 

Selahattin KARAAHMETOĞLU

Giresun

 

Doğan ŞAFAK

Niğde

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Seyfettin YILMAZ

Adana

 

Adnan Şefik ÇİRKİN

Hatay

 

Sadir DURMAZ

Yozgat

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Halil AKSOY

Ağrı


SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİÎ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU (26)

Başkan

: Nihat ZEYBEKCİ

Denizli

Başkanvekili

: Hüseyin ÜZÜLMEZ

Konya

Sözcü

: İbrahim Halil MAZICIOĞLU

Gaziantep

Kâtip

: Mustafa ÖZTÜRK

Bursa

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Ali ERCOŞKUN

Bolu

 

Hüseyin FİLİZ

Çankırı

 

Mehmet Galip ENSARİOĞLU

Diyarbakır

 

Mehmet ERDOĞAN

Gaziantep

 

Orhan KARASAYAR

Hatay

 

Osman BOYRAZ

İstanbul

 

Ünal KACIR

İstanbul

 

Metin KÜLÜNK

İstanbul

 

Soner AKSOY

Kütahya

 

Ahmet Erdal FERALAN

Nevşehir

 

Ömer SELVİ

Niğde

 

Özlem YEMİŞÇİ

Tekirdağ

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Ümit ÖZGÜMÜŞ

Adana

 

Osman AYDIN

Aydın

 

Kemal DEĞİRMENDERELİ

Edirne

 

Erdal AKSÜNGER

İzmir

 

Mehmet Ali SUSAM

İzmir

 

Hasan ÖREN

Manisa

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Bahattin ŞEKER

Bilecik

 

Emin Haluk AYHAN

Denizli

 

Alim IŞIK

Kütahya

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

İbrahim BİNİCİ

Şanlıurfa


DİLEKÇE KOMİSYONU (13)

Başkan

: Mehmet DANİŞ

Çanakkale

Başkanvekili

: Halil ÜRÜN

Afyonkarahisar

Sözcü

: Ali AYDINLIOĞLU

Balıkesir

Kâtip

: Nurdan ŞANLI

Ankara

Adalet ve Kalkınma Partisi (8)

 

Enver YILMAZ

İstanbul

 

Gürsoy EROL

İstanbul

 

Sevde BAYAZIT KAÇAR

Kahramanmaraş

 

Zeyid ASLAN

Tokat

Cumhuriyet Halk Partisi (3)

 

Hasan AKGÖL

Hatay

 

Sabahat AKKİRAY

İstanbul

Milliyetçi Hareket Partisi (1)

 

Muharrem VARLI

Adana

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Esat CANAN

Hakkari


PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU (40)

Başkan

: Lütfi ELVAN

Karaman

Başkanvekili

: Süreyya Sadi BİLGİÇ

Isparta

Sözcü

: Ahmet ÖKSÜZKAYA

Kayseri

Kâtip

: Vedat DEMİRÖZ

Bitlis

Adalet ve Kalkınma Partisi (25)

 

Mehmet Şükrü ERDİNÇ

Adana

 

Ekrem ÇELEBİ

Ağrı

 

Sadık BADAK

Antalya

 

Hüseyin ŞAHİN

Bursa

 

Cahit BAĞCI

Çorum

 

Mehmet YÜKSEL

Denizli

 

Cengiz YAVİLİOĞLU

Erzurum

 

Salih KOCA

Eskişehir

 

Abdullah Nejat KOÇER

Gaziantep

 

Feramuz ÜSTÜN

Gümüşhane

 

Mehmet MUŞ

İstanbul

 

İlknur DENİZLİ

İzmir

 

Ahmet ARSLAN

Kars

 

Muzaffer BAŞTOPÇU

Kocaeli

 

Mustafa BALOĞLU

Konya

 

Mustafa ŞAHİN

Malatya

 

Recai BERBER

Manisa

 

Uğur AYDEMİR

Manisa

 

Ali BOĞA

Muğla

 

Abdülkerim GÖK

Şanlıurfa

 

Ertuğrul SOYSAL

Yozgat

Cumhuriyet Halk Partisi (9)

 

Bülent KUŞOĞLU

Ankara

 

İzzet ÇETİN

Ankara

 

Kazım KURT

Eskişehir

 

Müslim SARI

İstanbul

 

Aydın Ağan AYAYDIN

İstanbul

 

Ferit Mevlüt ASLANOĞLU

İstanbul

 

Musa ÇAM

İzmir

 

Rahmi Aşkın TÜRELİ

İzmir

 

Vahap SEÇER

Mersin

Milliyetçi Hareket Partisi (4)

 

Mehmet GÜNAL

Antalya

 

Mustafa KALAYCI

Konya

 

Sümer ORAL

Manisa

 

Erkan AKÇAY

Manisa

Barış ve Demokrasi Partisi (2)

 

Adil ZOZANİ

Hakkari

 

Hasip KAPLAN

Şırnak


KAMU İKTİSADÎ TEŞEBBÜSLERİ KOMİSYONU (35)

Başkan

:

 

Başkanvekili

:

 

Sözcü

:

 

Kâtip

:

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (21)

 

Ali Gültekin KILINÇ

Aydın

 

Mehmet Cemal ÖZTAYLAN

Balıkesir

 

Ziver ÖZDEMİR

Batman

 

Bünyamin ÖZBEK

Bayburt

 

Önder MATLI

Faruk SEPTİOĞLU

Bursa

Elazığ

 

Adnan YILMAZ

Erzurum

 

Ülker CAN

Eskişehir

 

Mehmet GELDİ

Giresun

 

Mehmet ÖNTÜRK

Hatay

 

Gülay DALYAN

İstanbul

 

Mehmet DOMAÇ

İstanbul

 

Nesrin ULEMA

İzmir

 

Mustafa Gökhan GÜLŞEN

Kastamonu

 

Şenol GÜRŞAN

Kırklareli

 

Mehmet Ali OKUR

Kocaeli

 

Hasan Fehmi KİNAY

Kütahya

 

Osman ÖREN

Siirt

 

Mehmet AKYÜREK

Şanlıurfa

 

Aydın BIYIKLIOĞLU

Trabzon

 

Mustafa BİLİCİ

Van

Cumhuriyet Halk Partisi (9)

 

Turgay DEVELİ

Adana

 

Ensar ÖĞÜT

Ardahan

 

Ali SARIBAŞ

Çanakkale

 

Mehmet ŞEKER

Gaziantep

 

Mevlüt DUDU

Hatay

 

Aykut ERDOĞDU

İstanbul

 

Alaattin YÜKSEL

İzmir

 

Haydar AKAR

Kocaeli

 

Kamer GENÇ

Tunceli

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Kemalettin YILMAZ

Afyonkarahisar

 

Necati ÖZENSOY

Bursa

 

Bülent BELEN

Tekirdağ

Barış ve Demokrasi Partisi (2)

 

Mülkiye BİRTANE

Kars

 

Özdal Üçer

Van


İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU (26)

Başkan

: Ayhan Sefer ÜSTÜN

Sakarya

Başkanvekili

: Mehmet Naci BOSTANCI

Amasya

Başkanvekili

: Levent GÖK

Ankara

Sözcü

: Yalçın AKDOĞAN

Ankara

Kâtip

: Reşat DOĞRU

Tokat

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Mehmet METİNER

Adıyaman

 

Mehmet Kerim YILDIZ

Ağrı

 

Ülker GÜZEL

Ankara

 

Oya ERONAT

Diyarbakır

 

Hamza DAĞ

İzmir

 

Nevzat PAKDİL

Kahramanmaraş

 

Sıtkı GÜVENÇ

Kahramanmaraş

 

Ahmet Salih DAL

Kilis

 

Ayşe TÜRKMENOĞLU

Konya

 

Kerim ÖZKUL

Konya

 

Abdurrahim AKDAĞ

Mardin

 

İhsan ŞENER

Ordu

 

Cemal Yılmaz DEMİR

Samsun

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Sinan Aydın AYGÜN

Ankara

 

İlhan CİHANER

Denizli

 

Mahmut TANAL

İstanbul

 

Veli AĞBABA

Malatya

 

Hüseyin AYGÜN

Tunceli

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Mustafa ERDEM

Ankara

 

Atila KAYA

İstanbul

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Murat BOZLAK

Adana


AVRUPA BİRLİĞİ UYUM KOMİSYONU (25)

Başkan

: Mehmet Sayım TEKELİOĞLU

İzmir

Başkanvekili

Nazmi Haluk ÖZDALGA

Ankara

Başkanvekili

: Oğuz OYAN

İzmir

Sözcü

: Ercan CANDAN

Zonguldak

Kâtip

: Zühal TOPCU

Ankara

Adalet ve Kalkınma Partisi (15)

 

Ali ŞAHİN

Gaziantep

 

Sevim SAVAŞER

İstanbul

 

Halide İNCEKARA

İstanbul

 

Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU

Kahramanmaraş

 

Pelin GÜNDEŞ BAKIR

Kayseri

 

Cem ZORLU

Konya

 

Çiğdem Münevver ÖKTEN

Mersin

 

Faruk IŞIK

Muş

 

Ebubekir GİZLİGİDER

Nevşehir

 

Afif DEMİRKIRAN

Siirt

 

Mesude Nursuna MEMECAN

Sivas

 

Şükrü AYALAN

Tokat

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Aylin NAZLIAKA

Ankara

 

Aykan ERDEMİR

Bursa

 

Ayşe Eser DANIŞOĞLU

İstanbul

 

Şafak PAVEY

İstanbul

 

Umut ORAN

İstanbul

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Ahmet Kenan TANRIKULU

İzmir

 

Lütfü TÜRKKAN

Kocaeli

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Nazmi GÜR

Van


KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU (26)

Başkan

: Azize Sibel GÖNÜL

Kocaeli

Başkanvekili

Öznur ÇALIK

Malatya

Başkanvekili

: Binnaz TOPRAK

İstanbul

Sözcü

: Tülay KAYNARCA

İstanbul

Kâtip

: Mesut DEDEOĞLU

Kahramanmaraş

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

 

Fatoş GÜRKAN

Adana

 

Mehmet Kerim YILDIZ

Ağrı

 

İlknur İNCEÖZ

Aksaray

 

Gökcen ÖZDOĞAN ENÇ

Antalya

 

Semiha ÖYÜŞ

Aydın

 

Canan CANDEMİR ÇELİK

Bursa

 

Nurcan DALBUDAK

Denizli

 

Kemalettin AYDIN

Gümüşhane

 

Türkan DAĞOĞLU

İstanbul

 

Fuat KARAKUŞ

Kilis

 

Gönül BEKİN ŞAHKULUBEY

Mardin

 

Zeynep Armağan USLU

Şanlıurfa

 

Safiye SEYMENOĞLU

Trabzon

Cumhuriyet Halk Partisi (6)

 

Gürkut ACAR

Antalya

 

Ayşe Nedret AKOVA

Balıkesir

 

Sedef KÜÇÜK

İstanbul

 

Hülya GÜVEN

İzmir

 

Candan YÜCEER

Tekirdağ

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

 

Ahmet Duran BULUT

Balıkesir

 

Ruhsar DEMİREL

Eskişehir

Barış ve Demokrasi Partisi (1)

 

Ayla AKAT ATA

Batman

 

 

 

 

ÇOK OKUNANLAR

KAMU PERSONELİ SINAV İLANLARI

YAZARLAR

ANKET