Öncekiler Sonrakiler

MEMUR-SEN: EMEKLİ BİR-SEN AYRILMADI, BİZ AYIRDIK

Memur-Sen, Emekliler Birliği Sendikası'nın konfederasyon çatısından kendi istekleriyle ayrılmadığını, yönetim kurulu kararıyla Emekli Bir-Sen'in konfederasyonla bağının sona erdirildiğini açıkladı.

22 Şubat 2011 Salı 13:34
Memur-Sen: Emekli Bir-Sen ayrılmadı, biz ayırdık

 Memur-Sen tarafından yapılan yazılı açıklamada, bu ayrılık kararının birçok sebepten alındığı, ancak ilk sırayı Memur-Sen Yönetim Kurulu'nun iyi niyetli uyarılarına rağmen, konfederasyonun temel ilkeleri ve korumakta olduğu değerleriyle örtüşmeyecek eylem ve söylemlerin oluşturduğuna dikkat çekildi. Emekli Bir-Sen'in, Memur-Sen ve bağlı sendikaları tarafından ortaya konulan ilke, değer ve hedefleri gerçekleştirmeye katkı sunabilecek durumda olmadığının da belirtildiği açıklamada, Memur-Sen Yönetim


Kurulu'nun aldığı 'ayırma' kararının 21 Ocak 2011 tarihli olduğu, bu kararın da aynı gün tebliğ edildiği belirtildi. Emekli Bir-Sen'in cevabi yazısının 11 Şubat 2011 tarihli olduğuna dikkat çeken Memur-Sen, aradaki zaman farkının bile ayırma olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti.
 
Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaş'ın kamuoyunu yanıltıcı söz ve açıklamalarda bulunduğu belirten açıklamada, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılması zaruretinin doğduğu ifade edildi.

ÇOK OKUNANLAR

KAMU PERSONELİ SINAV İLANLARI

YAZARLAR

ANKET