Öncekiler Sonrakiler

İŞTE İSTİFA EDEN TÜM KAMU GÖREVLİLERİ - EN GENİŞ LİSTE/ VİDEOHABER

Milletvekili genel seçimlerinde aday olacak kamu görevlileri, istifa ve emeklilik dilekçelerini kurumlarına vermeye devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu, aday olacak kamu görevlilerinin 10 Mart 2011 tarihi saat 17.00'ye kadar emeklilik veya istifa dilekçelerini kurumlarına vermeleri gerektiği yönünde karar almıştı. İşte, milletvekili olmak için istifa veya emeklilik dilekçesi veren kamu görevlileri:

11 Mart 2011 Cuma 14:18
İşte istifa eden tüm Kamu Görevlileri - En Geniş Liste/ VideoHaber

YSK'nın kararı doğrultusunda milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak üzere kurumlarına istifa veya emeklilik dilekçesi veren kamu görevlileri şöyle:

BAŞBAKANLIK:

- Başbakan Başmüşaviri ve Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emrullah İşler (AK Parti - Ankara)
- Başbakanlık Başmüşaviri Özgün Ökmen (CHP)
- Türkiye-Kazakistan Dostluk Derneği Başkanı ve Başbakanlık Müşavirliği görevini yürüten Hürriyet Ersoy (AK Parti - Konya)
- Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler (B.H.İ) Müşavirlerinden, Çevre ve Orman Bakanı Danışmanı Fatih Öznur (AK Parti - Burdur)
- Başbakanlık Baş Danışman Erol Kaya (Ak Parti)
- Başbakanlık Mevzuat Genel Müdür Yardımcısı İlhami Türker (Bolu- Ak Parti)
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanları Nabi Avcı, Yalçın Akdoğan
- Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı Çağatay Kılıç

TBMM:

- Parlamenter Hizmetleri Müdür Yardımcısı Salih Kurnaz (AK Parti - Kırıkkale)
- TBMM Personel ve Muhasebe Dairesi Başkanı Fatih Uğurlu (AK Parti - Kahramanmaraş)
- Destek Hizmetleri Daire Başkanı Nedim Küçüker (AK Parti - Erzincan)
- Kanunlar ve Kararlar Müdür Yardımcısı Şeref İba (MHP - Osmaniye)
- Parlamenter Hizmetleri Müdür Yardımcısı Hayrettin Özbay (AK Parti - Tokat)
- TBMM Kanunlar ve Kararlar Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Şerif İba (MHP - Osmaniye)
- TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in müşavirlik görevini yürüten Mücahit Durmuşoğlu, (AK Parti)

VALİLER - BELEDİYE BAŞKANLARI - KAYMAKAMLAR:

- Yalova Valisi Yusuf Erbay
- Merkez Valisi Muammer Muşmal (MHP - Elazığ)
- Merkez Valileri Mustafa Erkal, Hayrullah Yıldız, Ali Serindağ, Mehmet Ersoy, Veysel Dalmaz, Nihat Canpolat, İsmail Fırat, Aslan Kütükcü, Mustafa Yiğit, Doğan Hatipoğlu
- Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner (CHP)
- Ankara Vali Yardımcısı Celal Dinçer
- İstanbul Vali Yardımcısı Ali Kazgan (AK Parti - Malatya)
- Antalya Vali Yardımcısı Mestan Deniz (AK Parti - Antalya)
- Antalya Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu (MHP - Osmaniye)
- Van Vali Yardımcısı Atay Uslu (AK Parti - Antalya)
- Sakarya Vali Yardımcısı Lütfullah Gürsoy (CHP - İstanbul)
- Edirne Vali Yardımcısı Ayhan Özkan (AK Parti)
- Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref (CHP)
- Denizli'nin AK Partili Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi
- Konya’da Akşehir Belediye Başkanı Ak Parti’li Mustafa Baloğlu (AK Parti)
- Muğla'nın Milas İlçesi Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı (AK Parti - Şanlıurfa)
- Antalya’nın Kemer İlçesi Kaymakamı Bayramali Köse (Bağımsız - Rize)
- Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Çetin (AK Parti)
- EGO Genel Müdürü Ömer Ulu
- EGO Genel Müdür Yardımcı Cenap Aşçı, (AK Parti)
- Ankara Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri Nazlı Ergül, (AK Parti)
- Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan, (AK Parti)
- Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Necati Binici, (AK Parti)
- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Bayhan (AK Parti)
- Bolu İl Özel İdare Genel Sekreteri Tahsin Akduman,
- Amasya'nın Suluova İlçesi Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları (Ak Parti-Kilis)
- Burdur'da Altınyayla Belediye Başkanı Mehmet Tuğrul (Ak Parti)
- Burdur milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.
- Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Şimşek (AK Parti- Burdur)
- Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş,
- Kadirli Kaymakamı Abdulrauf Ulusoy (Ak Parti- Mersin)
- ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Zülfikar Altay, (Ak Parti- Ankara)
- Alaşehir Belediye Başkanı Kadir Daş (Ak Parti- -Manisa)


SAVCILAR - AVUKATLAR:

- Eski HYSK Başkanvekili Kadir Özbek
- Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı ve Yargıtay Tetkik Hakimi Emine Ülker Tarhan
- Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Osman Kaçmaz (MHP)
- Adana Savcısı İlhan Cihaner
- Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yücesoy (AK Parti)
- Ankara Cumhuriyet Savcısı Türker Tok (CHP)
- Eyüp Cumhuriyet Savcısı Ali Özgündüz (CHP)
- Bursa Barosu Başkanı Zeki Kahraman (CHP)

EMNİYET TEŞKİLATI:

- Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal (AK Parti)
- Devrimci Karargah Örgütü üyesi iddiasıyla tutuklu bulunan Hanefi Avcı
- Ankara Emniyet Müdürlüğünde Şube Müdürü Alparslan Gürgenç, (AK Parti)
- Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkan Yardımcısı Özcan Çalışkan, (AK Parti)
- Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in eski özel kalem amiri Ömer Zeren, (AK Parti)
- 1. Sınıf Emniyet müdürleri Nurettin Kartal, Mehmet Gökçearslan, İsmail Özdemir, Sırrı Oğuz, Bahri Gürbüz

SENDİKA BAŞKANLARI:

- Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız (MHP)
- Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar,
- Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Halil Etyemez,
- Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası'nın (Eğitim-İş) Genel Başkanı Yüksel Adıbelli (CHP - İzmir)
- Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu ve konfederasyona bağlı Yerel-İş Sendikası Genel Sekreteri Seyhan Torlak (CHP - Giresun)
- Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, (CHP)
- Türk Eğitim-Sen Genel Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kızıklı,(MHP)
- Tüm Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Karakaşlı
- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Murat Erkan (CHP-Samsun)
- Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yasin Yıldız (Diyarbakır)
- Türk-İş’e bağlı Basın-İş Sendikası Genel Başkanı Yakup Akkaya (CHP)
- DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi (CHP - İstanbul)
- Burdur Cumhuriyet Lisesi Müdür Yardımcısı ve Eğitim-İş Genel Sekreteri Kadir Koç (CHP-Burdur)

SANAYİ BAKANLIĞI:

- Sanayi Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa (AK Parti - Muğla)
- Sanayi Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü İsmail Yücel (AK Parti - İstanbul)
- Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Teşkilatlandırma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Adnan Yılmaz

SAĞLIK BAKANLIĞI:

- Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Buzgan
- Sağlık Bakanlığı İletişim Koordinatörü Osman Güzelgöz
- Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Ali Sait Septioğlu
- Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Ercan Şimşek
- Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Şanal Tosun, (AK Parti)
- Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim yardımcısı Hakan Bayraktar (Ak Parti- Kayseri)
- Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, (AK Parti)
- Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İzzet Korkmaz, (AK Parti)
- Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhemşiresi Ayşe Keskin, (AK Parti)
- Sağlık Bakanlığı Çocuk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Cevat Tunç, (AK Parti)
- Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr Hasan Gökçeoğlu (AK Parti)
- Burdur Devlet Hastanesi Biyologu Mustafa Yiğit (MHP)
- Burdur Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Dr. Şeref Türel (Ak Parti)
- Burdur Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Dr. Mehmet Göker (CHP)
- Burdur Yeşilova Devlet Hastanesi Dr. Ali Sarıtaş (AK Parti)
- Uşak Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Güneş (AK Parti-Uşak)
- Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alirıza Erbay (CHP-Ankara)

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI:

- Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Büyük (AK Parti)
- Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih ( Ak Parti - Ankara)
- Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ’nde Daire Başkanlığı görevini yürüten Seyithan Razi (AK Parti)
- Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli Melik Yayan
- Ankara'nın Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut (AK Parti)
- Kars Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak (MHP)
- Adana Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat, (AK Parti)
- MEB Ankara Mecidiye İÖO uzman öğretmen Mustafa Caymaz, (AK Parti)
- MEB Danışmanı ve Eski Samandıra Belediye Başkanı Yusuf Büyük, (AK Parti)
- Muş İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, (AK Parti)
- Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, (AK Parti)
- Adıyaman RAM (Rehberlik Araştırma Merkezi) Müdürü Abdulkerim Işık, (AK Parti)- Adıyaman
- Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Ercan Türk, (AK Parti)
- Sincan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü V. Necati Aydın (Ak Parti- Sivas)
- MEB Ortaöğrenim Burs ve Yurtlar Daire Başkanı Halit Yüce (Ak Parti- Ağrı)
- Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar (Ak Parti-Eskişehir)
- Kütahya MEM Eğitim Müfettişleri Başkanı Yusuf Cengiz (Ak Parti- Balıkesir)
- Bingöl Solhan Halk Eğitim Müdürü Nazım Genç (Ak Parti)

REKTÖRLER - DEKANLAR- AKADEMİSYENLER

- Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kazım Kirtiş (AK Parti)
- Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Naci Bostancı (AK Parti - Amasya)
- Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Gökçebay
- Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Metin Lütfi Baydar (CHP - Aydın)
- Trakya Üniversitesi Genel sekreteri Recep Gürkan (CHP - Edirne)
- Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd Doç. Dr. Halil Özcan, (AK Parti)
- Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülay Bakır, (AK Parti)
- Balıkesir Üniversitesi öğretim üyesi Erdal Karagöl, (AK Parti)
- Muğla Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Yılmaz- (AK Parti) Konya,
- Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi kimya Eğitimi Anabilimdalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İlhami Ceyhun
- Siirt Üniversitesi Fen Edebiyat fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Eşref Taş (Ak Parti-Bingöl)
- Tunceli Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hüseyin Yıldız (CHP)
- Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kamil Aydın (MHP-Erzurum)
- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yard.Doç.Dr. Ferudun Kaya (Ak Parti-Bolu)

TARIM BAKANLIĞI:

- Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli
- Tarım İşletmeleri (TİGEM) Genel Müdürü Halis Bilden
- Et ve Balık Kurumu (EBK) Genel Müdürü Bekir Ulubaş
- Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme (TEDGEM) Genel Müdürü Mehmet Taşan
- Ankara Tarım İl Müdürü Ruknettin Ceyhun (AK Parti)
- Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Beytullah Okay (AK Parti - Burdur)
- ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce (AK Parti - Sakarya bölgesinden)
- Karabük Tarım İl Müdürü Murat Akbay, (AK Parti)

BAYINDIRLIK BAKANLIĞI:

- Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hami Yıldırım (AK Parti - Burdur)
- Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı (AK Parti - Erzurum)
- Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Proje Şube Müdürü Selda Yılmaz (AK Parti - Sakarya)
- Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Dr.Zekeriya Sevim (Ak Parti-Erzurum)

SANAYİ ODASI BAŞKANLARI:

- Ankara Ticaret Odası Başkanı (ATO) Sinan Aygün (CHP)
- Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım (AK Parti - Kars)
- Kahramanmaraş TSO Başkanı Kemal Karaküçük
- Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Arıkan
- Konya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Saymanı Hüseyin Üzülmez (AK Parti)
- Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB önceki dönem Başkan Yardımcısı Nejat Koçer (AK Parti)
- Muğla Ticaret Borsası Hayati Nizamoğlu
- Mustafakemalpaşa Sanayi Ve Ticaret Odası Başkanı Ayhan Öztenekeci
- Çorlu Sanayi Odası Başkanı Özlem Yemişçi
- Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yurdanur
- Sakarya Ticaret Sanayi Odası Başkanı A. Akgün Altuğ (AK Parti)
- Osmaniye Ticaret Borsası Başkanı İmam Hüseyin Çelik
- Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Yaşar Özdemir
- Gönen Ticaret Odası Başkanı Emin Mehmet Karatan
- Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler
- Yahyalı Tıcaret Odası Başkanı Mustafa Tütüncü
- Nazilli Ticaret Odası Başkanı Ali Gültekin Kılınç
- Kocaeli-İzmit Ticaret Odası Başkanı Halil İbrahim Keleş
- Manisa Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent Koşmaz
- Kocaeli Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Dilovası Organize Sanayi Üyesi Lütfü Türkkan (MHP - Kocaeli)
- İTO Meclis üyesi Hidayet Işık (AK Parti)
- İTO Meclis üyesi Ersin Çetin (AK Parti)
- İTO Meclis üyesi Bülent Seyhan (CHP)
- İTO Meclis üyesi Fuat Fettahoğlu (MHP)
- Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Nalbantoğlu (CHP - İzmir)

MALİYE BAKANLIĞI

- Maliye Bakanlığı başhesap uzmanı Turgay Bozoğlu (CHP - İzmir)
- Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Doç. Ahmet Kesik (AK Parti - Konya)
- Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanlarından Veysel Karani Aksungur (AK Parti - Ankara)
- Maliye Bakanlığı Muhasebat Başkontrolörü ve SGK Kurumsal Gelişim E. Daire Başkanı Erkan Karaarslan,

ENERJİ BAKANLIĞI

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Çimen (AK Parti - Sivas)
- Türkiye Elektrik Ticaret Anonim Şirketi (TETAŞ) Genel Müdürü Hacı Duran Gökkaya (AK Parti - Kahramanmaraş)
- Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Kulalı (AK Parti - Çorum)
- Enerji Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Mehmet Akif Şam (AK Parti - Ağrı)
- Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürlüğü Müşaviri Fevzi Taşdemir, (AK Parti)
- TETAŞ Genel Müdür Yardımcısı Ayhan İsen, (AK Parti)

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

- Sosyal Güvenlik Kurumu Başmüfettişi Hürriyet Olgun, (CHP)
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Merkezi Uzmanı İsmail Akgün, (AK Parti)- Adıyaman
- Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Fatih Acar (AK Parti - Bursa)
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar yardımcıları Sıddık Topaloğlu, Halis Yunus Ersöz,
- SGK Denizli İl Müdürü Ayhan Dorum,
- İş-Kur Denizli İl Müdürü Desim Evis (Ak Parti-Siirt)
- Tunceli SGK İl Müdürü Mehmet Tahir Doğan (MHP-Elazığ)

ÜST KURULLAR

- Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Vekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya (AK Parti)
- Kamu İhale Kurumu Başkanlık Müşaviri Mehmet Ali Kılıç
- Tütün Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanlık Müşaviri Uğur Yalçın, -Kastamonu
- Rekabet Kurulu Üyesi Doç. Dr. Cevdet İlhan Günay (AK Parti - Erzurum)

İSTİFA EDEN DİĞER BÜROKRATLAR:

- TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, (AK Parti)
- AB Genel Sekreteri Volkan Bozkır
- Eski İstanbul Valisi, Kamu Düzeni ve Güvenliği (KDG) Müsteşarı Muammer Güler (AK Parti)
- Türkiye'nin Melburn Konsolosu Vahit Özdemir (AK Parti - Nevşehir)
- CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan’ın danışmanı Hakan Şen (CHP - İzmir)
- Adalet Bakanlığı Müşaviri Ekrem Çelebi (AK Parti)
- Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdür Yardımcısı Vekili Turan Öz
- İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili (AK Parti)
- Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru
- Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Mehmet Ersoy (AK Parti)
- Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe (AK Parti)
- Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Genel Müdür Yardımcısı M. Ali Babacan,
- Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy (AK Parti)
- Dış Ticaret Müsteşarlığı İthalat Genel Müdürü Mustafa Sever (AK Parti - Mersin)
- MTA Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Tombul (AK Parti)
- MTA Bölge Müdürü Salih Demir (Ak Parti- Ağrı)
- Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Recep Biçer (AK Parti - Kastamonu)
- DLH (Limanlar ve Hava Meydanları) Genel Müdürü Ahmet Arslan
- Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Ahmet Büyükkaymaz (AK Parti'den - İstanbul)
- Özelleştirme İdaresi İdari ve Mali İşler Daire Başkanı İsmail Altuntaş
- Özelleştirme İdaresi Finansman ve Fon Yönetimi Daire Başkanı Cengiz Yavillioğlu
- Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka
- Deniz Ulaştırması ve Tersaneler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Bülent Ok (CHP - Mersin CHP)
- TCDD Genel Müdür Yardımcıları Veysi Kurt ve İsmet Duman
- Orman Genel Müdürü Osman Kahveci (AK Parti)
- Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunda Personel Daire Başkanı Dr. İdris Karakuş, (MHP)
- DTM Müsteşarlık Müşaviri Selahattin Armağan Vurdu, (AK Parti)
- Amasya Çevre ve Orman İl Müdürü Yaşar Kayataş, (AK Parti)
- Kültür ve Turizm Bakan Danışmanı Pınar Tente, (AK Parti)
- Yurt-Kur Diyarbakır Bölge Müdürü Kutbettin Aydoğdu, (AK Parti)
- Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Nesim Çelik, (AK Parti)
- Çevre Orman Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Karaoğlan, (AK Parti)
- Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğü Ticaret ve Pazarlama Dairesi Başkanı Mustafa Cüceloğlu, (AK Parti)
- Denizcilik Müsteşarlığı İç Denetim Birim Başkanı A.Fettah Çetinkaya, (AK Parti- Kars)
- Denizcilik Müsteşarlığı personeli (Gübre Sanayi eski Genel Müdürü) Ziya Güner (Ak Parti- Ankara)
- Elazığ Sosyal Hizmetler Müdürü Zeynel Abidin Koç,
- Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Haydar Koçaker (Ak Parti)
- ETKB, Enerji İşleri Genel Müdürlüğü'nde Araştırmacı olarak çalışan Kamil Gündüz,
- Karayolları Genel Müdürlüğü Özlük İşleri Şubesi Müdürü Mesut Aksüt (Ak Parti- Van)
- Kültür ve Turizm Bakanlığı Şube Müdürü İsmail Arayıcı (CHP-Ankara)
- Savunma Sanayi Müsteşar yardımcısı Dr.Faruk Özlü(Ak Parti- Düzce)
- İzmir Ulaştırma Bölge Müdürü Ömer Tekin (Ak Parti)
- Ege Yağlı Tohum ve Hububat İhracatçıları Birliği Başkanı Ramazan Abay,
- Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker (Ak Parti-Amasya,)
- Uşak İl Çevre ve Orman Müdürü Ramazan Toker
- Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, (Ak Parti)
- Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz(Ak Parti)
- Devlet Planlama Teşkilatı Sanayi Dairesi Başkanı Dr. Atila Bedir,
- DPT İkili Ekonomik İlişkiler ve Teknik İşbirliği Daire Başkanı Mehmet Çırak,
- Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Ar-Ge Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hüseyin Fidan, (MHP)
-Orman-Köy İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Avni Çatal,
- İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar,
- TASİŞ Genel Müdürü Nuruddin Dönmez
- Devlet Planma Teşkilatı Tarım Dairesinden eski TMO Genel Müdürü ve Müsteşar yardımcısı Nebi Çelik (Elazığ)

- Dünya şampiyonu ve olimpiyat ikincisi güreşçi Şeref Eroğlu (AK Parti - Kahramanmaraş)

Milletvekili Seçimi Kanunu'na göre, hakim, savcı, yüksek yargı organları mensupları, yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, Yükseköğretim Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, belediye başkanları, subaylar ile astsubaylar, siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların istifa veya emeklilik dilekçelerini vermeleri gerekiyor.
 
 

Milletvekilliği adaylığı için istifa eden kamu... KamudanHaberler

ÇOK OKUNANLAR

KAMU PERSONELİ SINAV İLANLARI

YAZARLAR

ANKET