• 29 Mart 2015 Pazar
Öncekiler Sonrakiler

ŞEHİT GAZİ VE MALULLERE HÜKÜMETTEN YENİ HAKLAR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şehit yakınları ve gazilere sağlanan hakların kapsamını genişlettiklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şehit yakınları ve gazilere sağlanan hakların kapsamını genişlettiklerini, vazife ve harp malulü kapsamında olan TSK mensubu ve güvenlik görevlilerinden hayatını kaybedenlerin yakınlarına 2, malul olanlara ise bir istihdam hakkı getirdiklerini söyledi. Erdoğan, vazife malullüğü kapsamında bulunan diğer kamu görevlilerine bir istihdam hakkı getirileceğini,  terör mağduru sivil vatandaşlardan hayatını kaybedenlerin yakınlarına veya malul olanlara da bir istihdam hakkı getirdiklerini ifade etti.  Bunlardan sosyal güvencesi olmayanlar maaş hakkını elde edecek. Diğer bir hak çocuğu askerde olup muhtaç olan ailelere de çocuğu askerde olduğu süre boyunca düzenli olarak ayda 250 lira ödeme yapılacak.
Getirilecek düzenleme ile tüm vazife malullerinin maaşında artış sağlayacak. Şehit yakını ve gaziler su ve elektrik ücretlerindeki indirim den yararlanacak.
Vazife ve harp malulü kapsamında olup faizsiz konut kredisinden yararlanamayanlara da faizsiz konut imkanı getiriliyor. Böylece 73 bin lira, 20 yıl vadeli faizsiz konut kredisi kullanabilmelerine fırsat veriliyor.

malülen emekliye gazilerimize tanınan konut kredisi

arzu
10 Haziran 2013 Pazartesi 14:21

allah razı olsun birde sonuça gelsek ankarayı arayın dediler telefona bakan yok hak sahiplik belgesini nerden alabiliriz siz bizi sevindirdiniz allahta sizi sevindirsin

10 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

ÇOK OKUNANLAR

KAMU PERSONELİ SINAV İLANLARI

YAZARLAR

ANKET