Öncekiler Sonrakiler

2011-2011 AÇIK ÖĞRETİME KAYITLARI BAŞVURULARI

2011-ÖSYS ek yerleştirme sonucunda, Anadolu Üniversitesi’nin açık öğretim sistemiyle eğitim veren programlarına kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt tarihleri ve belgeleri için aşağıdaki işlemler yapılmaktadır.

11 Ekim 2011 Salı 16:50
2011-2011 Açık Öğretime Kayıtları Başvuruları


 

 

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DÖNEMLİK-KREDİLİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARI

 

 

2011-2012 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU

 

 

 

 

 

 Bu duyuru dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan Açıköğretim Fakültesine aşağıda sıralanan kayıt türlerinin  “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır (Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık programları hariç).

 

 

1- ÖSYS Ek Yerleştirme:

 

 

Açıköğretim Fakültesine Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Ek Yerleştirme ile yerleştirilen adaylar,

 

 

2- Dikey Geçiş:

 

 

Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Lisans Programına kayıt yaptıracak önlisans programı mezunları ile Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girip Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programına yerleştirilen adaylar,

 

 

3.  İkinci Üniversite:

 

 

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile 2 veya 4 yıllık örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla kontenjan sınırlaması olmayan Açıköğretim Fakültesinin lisans veya ön lisans programlarından herhangi birine başvuracak adaylar,

 

 

4- 6111 Sayılı Kanun (Af):

 

 

6111 sayılı Kanun ile 2547 sayılı Kanuna eklenen geçici 58. madde gereğince 25/07/2011 tarihine kadar başvuru yapıp başvurusu kabul edilen adaylar,

 

 

5- Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama:

 

 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda kadrolu olarak görev yapan ve Üniversitemize bildirilen Okulöncesi ile Çocuk Gelişimi Önlisans mezunu öğretmenler,

 

 

6- Lisans Tamamlama:

 

 

Lisans Tamamlama kapsamında, 4 yıllık fakülte veya yüksekokullarda okumakta iken 2 yıllık önlisans diploması alarak ayrılanlar,

 

 

7- Yatay Geçiş:

 

 

Yatay Geçiş Yönetmeliği ve 6111 sayılı Kanuna göre Üniversitelere kayıt yaptırıp Açıköğretim Fakültesine yatay geçiş için başvuru yapanlardan başvurusu kabul edilenler, İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

 

 

Adayların kayıt işlemleri 1. aşama “İnternet Başvuru”, 2. aşama “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

 

 

İnternetten Başvuru işlemleri           :  17 Ekim 2011 Pazartesi günü başlayıp

 

 

                                                              27 Ekim 2011 Perşembe günü saat 17:00’de sona erecektir.

 

 

İnternetten Başvuru adresi               :  http://kayit.anadolu.edu.tr

 

 

Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız içinbaşvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

 

 

 İnternetten Başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, İnternet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dönemlik-Kredili Programlar 2011–2012 Öğretim Yılı “ÖSYS Ek Yerleştirme”, “Dikey Geçiş”, “İkinci Üniversite”, “6111 Sayılı Kanun (Af)”, “Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama”, “Lisans Tamamlama”, “Yatay Geçiş” İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak Vakıfbank’a “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/ Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptıracaklardır. “İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu” ile “Öğrenci Kılavuzu”na http://ue.anadolu.edu.tr ya da http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

 

 

Kayıt işlemleri;  17 Ekim 2011 Pazartesi günü başlayıp

 

 

                           25 Ekim 2011 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

 

 

                           26, 27 Ekim 2011 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

 

 

Adaylar, 17–25 Ekim 2011 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 26, 27 Ekim 2011 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 27 Ekim 2011 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. 22 Ekim 2011 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.

 

 

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

 

 

“İnternet Başvuru” ve “Kayıt” ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

 

 

İLETİŞİM

 

 

·         Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 

 

·         http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.

 

 

·         aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)