Öncekiler Sonrakiler

KAN VE BİLEŞENLERİ 2012'DE MEDULA'DA FATURALANACAK

SGK kapsamındaki kişilere tedavileri sırasında kullanılması gerekli olan kan ve kan bileşenlerinin 01.01.2012 tarihi itibari ile MEDULA-hastane sistemi üzerinden faturalandırılabilmesi için Türk Kızılayı tarafından verilmekte olan ISBT kodları da kullanılmaya başlanacaktır.

31 Aralık 2011 Cumartesi 17:55
Kan ve Bileşenleri 2012'de MEDULA'da Faturalanacak

2012 yılında   KAN VE KAN BİLEŞENLERİ MEDULA ÜZERİNDEN FATURALANDIRILACAK

SGK TARAFINDAN YAPILAN DUYURU YAZISINDA;
 
SGK kapsamındaki kişilere tedavileri sırasında kullanılması gerekli olan kan ve kan  bileşenlerinin 01.01.2012 tarihi itibari ile MEDULA-hastane sistemi üzerinden faturalandırılabilmesi için Türk  Kızılayı tarafından verilmekte olan  ISBT kodları da kullanılmaya başlanacaktır.

Bu faturalandırma işleminin Kurumumuz ile sözleşmeli/ protokollü sağlık hizmet sunucuları tarafından yapılabilmesi için  öncelikle sağlık hizmet sunucularının Türk Kızılayı’ndan  kullanıcı adı ve şifresi  almaları gerekmektedir.

SGK ile   sözleşmeli/ protokollü sağlık hizmet sunucuları tarafından, MEDULA-hastane sistemi üzerinden kan ve kan bileşenlerinin ISBT kodlarına istinaden faturalandırılabilmesi için sistemlerinde gerekli  düzenlemeyi ivedilikle yapmaları, ileride yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi için önem arz  ettiği bildirildi.

kamudanhaberler.com