Öncekiler Sonrakiler

6356 SAYILI KANUNDA SENDİKA ÜYELİK AİDATI NE KADAR VE NASIL ÖDENİR?

6356 sayılı Kanunda üyelik aidatını Sendika Genel Kurulu belirleyecek, işveren ücretten kestikten sonra Sendika Banka hesabına aktaracak.

10 Şubat 2013 Pazar 10:46

6356 sayılı Kanunda 2821 sayılı Kanundaki üyelik aidatının üst sınırı getirilmemiştir. Kanunun 18. maddesinde üyelik aidatının miktarı kuruluşların tüzüklerinde belirtilen usul ve esaslara göre genel kurul tarafından belirlenmektedir. Ödenmesi gereken aidatı kesmeyen veya kesmesine rağmen bir ay içinde ilgili işçi sendikasına ödemeyen işveren, bildirim şartı aranmaksızın aidat miktarını bankalarca işletme kredilerine uygulanan en yüksek faiziyle birlikte ödemekle yükümlüdür.

 

ÇOK OKUNANLAR

KAMU PERSONELİ SINAV İLANLARI

YAZARLAR

ANKET