• 16 Nisan 2014 Çarşamba
Array ( [0] => [1] => haber [2] => sozlesmeli-personeller [3] => vekil-imamlara-sozlesmeli-kadro-mujdesi [4] => 1357.html )
Öncekiler Sonrakiler

VEKİL İMAMLARA SÖZLEŞMELİ KADRO MÜJDESİ

Devlet Bakanı Faruk Çelik, 'vekil imamların sözleşmeli olarak kadroya alınacaklarını' belirtti.

Vekil imamlara sözleşmeli kadro müjdesi

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, halihazırda vekil imam olarak görev yapan personel için ayrılan kontenjanların doldurulacağını belirtti. Kadro ihtiyacının 4 bin olduğunu ve çeşitli sebeplerden dolayı bu kadroların oluşturulmasında yaşanan sıkıntıların giderileceğini ifade eden Çelik, şu ifadeleri kullandı: "Vekaleten hizmetleri yürüten personelimizin sözleşmeli olarak kadroya alınması sağlanacaktır. Bu amaçla Diyanet İşleri Başkanlığımız, yeni dönemde sınav hazırlıkları yapmaktadır. En kısa sürede bu sınav yapılacaktır. 6002 sayılı kanun gereğince vekil imam-hatip, müezzin-kayyum olarak görev yapanlara yönelik 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4B maddesine göre sözleşmeli personel olarak kadroya alınmaları için sınav açılmıştır. Bu sınava 3 bin 149 kişi müracaat etmiş, yapılan sınav sonucu başarılı olanlar boş kadrolara atanmıştır. Ancak hâlâ pek çok kadro boş bulunmaktadır. Bu arada vekil olarak görevini yapan imam-hatiplerimizin bu kadrolara atanması gereği ortada bulunmaktadır. Yeni açılacak sınavla Diyanet İşleri Başkanlığı için ayrılan kadrolar değerlendirilecektir. Gerekirse mesleki eğitim çalışmalarıyla personelin eksikliklerinin giderilmesi için çalışmalar yapılacaktır.''

Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Yasası çıkardıklarını hatırlatan Bakan Çelik, yeni yasada bir kereye mahsus olmak üzere bu kadroların belirlendiğini ifade etti. Yıllardır ortada olmayan yasa yüzünden vekaleten asli görevlerini yapan imam-hatiplerin ve müezzinlerin bu durumunun belirsizliğini koruduğunu ve ihtiyacın biriktiğini vurguladı. Vekaleten görev yapan personelin gönlünü ferah tutmasını isteyen Çelik, Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Yasası'nın kendilerine verdiği hakkı sonuna kadar kullanacaklarını belirtti.
 

vekılıık

recep kel
04 Nisan 2014 Cuma 15:25

kadro ıstıyoruz ama bır turlu bellı olmadı

10 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla

vekil imam

ali rıza yumuşak
03 Nisan 2014 Perşembe 13:58

arkadaşlar herşey allahın elinde ümit ediyorumki inşallah göreve başlayacağız

13 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

yok

mechul
03 Nisan 2014 Perşembe 00:28

Bu dört sene önceki yazi insanlarin duygulariyla oynamaya utanmiyormusunuz Allahtan korkun

3 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

bilgem

adem kaya
26 Mart 2014 Çarşamba 06:08

Arkadaslar insallah u teala nasip olur cumlemize ama benden siz degerli. Meslektaslarima sesleniyorum guvenmeyin her soylenen laflara lakin uzulen hep sonra bizler oluyoruz cunku haddinden fazla umit ediyoruz

8 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

vekillik

rahmi
20 Mart 2014 Perşembe 14:03

ya arkadaslar bu faruk çelik acıklama yapmş diyosunuz ve yayınlıyorsunuz faruk çelik değişti ayrıca bu 2010 daki acıklama olması lazım yeni vmi bu yoksa yapıştrma mı anlamadım lütfen biri bunu acıklar mı haberin aslı var mı yoksa yalan mııı ??????????????

13 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE