• 20 Aralık 2014 Cumartesi
Öncekiler Sonrakiler

SINAVLARDA GÖZETMEN VE GÖREVLİ ÖĞRETMEN ÜCRETLERİ

Öğretmenler en yüksek ücreti AÖF sınavlarında alacak. İşte öğretmenlerin alacağı ücretler…Merkezi sistem sınavlarından ÖSYM sınavlarında gözetmene 96 TL ödeniyor.

Sınavlarda Gözetmen ve Görevli Öğretmen Ücretleri

Kamudan Haberler , Kamudan Haber, Kamudan Haberler, Memur Haber, Memur Haberleri, Bimer, Başbakanlık Şikayet, Sınav İlanları, Ücretler, meb, Kamu personeli, Kamu Haber, Devlet Haber, Devlet Haberleri, Askeri Personel, Adli Personel, Sağlık Personeli, Emniyet Personeli, Haber, Haberleri, Özlük Hakları,


Sınavlarda Gözetmen ve Görevli Öğretmen Ücretleri

Öğretmenler en yüksek ücreti AÖF sınavlarında alacak. İşte öğretmenlerin alacağı ücretler…Merkezi sistem sınavlarından ÖSYM sınavlarında gözetmene 96 TL ödeniyor


2014 Yılı ÖSYM Sınav Görevli Ücretleri


Gözetmen: 96 TL


Yedek Gözetmen: 78 TL


Salon Başkanı: 116 TL


Bina Sınav Sorumlu Yardımcısı: 129 TL


Bina Sınav Sorumlusu: 161 TL


Bina Denetim ve Cihaz Yöneticisi: 142 TL
2010 Yılı ÖSYM Sınav Görevli Ücretleri

Öğretmenler en yüksek ücreti AÖF sınavlarında alacak. İşte öğretmenlerin alacağı ücretler…

Merkezi sistem sınavlarından ÖSYM sınavlarında öğretmene 91 TL, MEB sınavlarında 43 TL, AÖF sınavlarında ise 143 TL ödenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM tarafından yapılan merkezi sistem sınavlarında görev alan öğretmen ve diğer görevlilere ödenecek ücretler belirlendi. 2010 Yılı Bütçe Kanunu’nun K Cetvelinde yayımlanan katsayılara göre 2010 yılı içerisinde MEB tarafından yapılan MTSS (Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Sınavı), Açık Öğretim, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve benzeri ile ÖSYM tarafından yapılan LYS, KPSS, ÜDS ve benzeri sınavlarda görev alan personellere ödenecek ücretler belirlendi.

Yapılan düzenlemeye göre belirlenen katsayılar, memurlar için belirlenen maaş katsayısı ile çarpılarak sınav ücretleri hesaplanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan merkezi sistem sınavlarında (Bakanlığın kendi personeline yönelik sadece bir il merkezinde yaptığı sınav hizmetleri hariç) 24 saat esasına göre kapalı devre çalışmasında fiilen görev alanlara 43 TL, belirtilen sınav hizmetlerinde  sadece sınav günü görev alanlardan bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine 120 TL, diğer görevlilere ise 91 TL ödenecek.

 

ÖSYM’ce yapılan sınavlarda sadece sınav günü görev alanlara sınav gününe mahsus olmak üzere 91 TL, bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine ise sınav gününe mahsus olmak üzere 120 TL, fiilen soru yazımı, değerlendirilmesi ve denetiminde görev alan öğretim elemanlarına saat başına çalışma için 22 TL ödenecek.

Açıköğretim sınav hizmetlerinde, sadece sınav günü görev alanlardan bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine 200 TL, diğer görevlilere ise günlük 143 TL, sınavın hazırlanması ve değerlendirilmesi ile denetimine doğrudan katkı sağlayan her bir öğretim elamanına her gün için 286 TL, sınavın hazırlanması ve değerlendirilmesi ile denetimine doğrudan katkı sağlayan diğer her bir personele her gün için 143 TL ödenecek.

 

 

KAMU KURUM SINAVLARINDA PROFESÖRÜN SAATİ 43 TL

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel hukuk tüzel kişilerinin talepleri üzerine yükseköğretim kurumlarınca soru hazırlanması veya sınav yapılması halinde fiilen sınavın hazırlanması, değerlendirilmesi veya denetiminde görev alan Profesöre saat başına çalışma için 43 TL, Doçente 35 TL, Yardımcı Doçente 28 TL, Öğretim Görevlisi ve Okutmana 22 TL ödenecek.

Sınav hizmetlerine doğrudan katkı sağlayan diğer her bir personel her gün için 43 TL, sadece sınav günü görev alanlara sınav gününe mahsus olmak üzere 91 TL, bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine ise sınav gününe mahsus olmak üzere 120 TL ödenecek.

Ödemeler, Rektörün onayı ile belirlenecek miktarda döner sermaye bütçesinden yapılacak.


 Kamu personel alımları,memur ilanları,memur alımları, sağlıkçı alım ilanları, kamu işçi alım ilanları,hemşire alım ilanları,kamu sınav ilanları,öğretmen alım ilanları,zabıt katip ilanları,müfettiş alım ilanları,uzman alım ilanları,maliye personel alım ilanları,adalet bakanlığı personel alım ilanları, Kamudan Haberlerde, kamu memur alımı


Kamudan Haberler


Ücret

Öğretmen
09 Aralık 2014 Salı 18:50

Isminizi değiştirin...ne kadar ücret alındığını doğru bilmeyen bir sitenin bu ismi kullanmaması lazım......

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

kandırmayin

y.tolga coskun
08 Haziran 2014 Pazar 10:57

Aöf sinavlarinda gözetmen öğretmen 75 tl aliyor yeni aldim hatta

17 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE