Öncekiler Sonrakiler

YEREL HABERLER

Bir Kanal Projesi'de Tokat'a Yapılıyor

Bir Kanal Projesi'de Tokat'a Yapılıyor Yeşilırmak üzerinde uygulanacak olan 10 milyon 540 bin TL'lik Kanal Tokat Projesi'nin sözleşmesi imzalandı. Projenin 2017 yazına yetişmesi planlanıyor.

ANKARA VALİLİĞİ TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜNÜ 30 KASIMA KADAR YASAKLADI

ANKARA VALİLİĞİ TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜNÜ 30 KASIMA KADAR YASAKLADI Ankara Valiliği 30 Kasıma kadar açık alanlarda toplantı ve gösteri yapılmasını yasakladı.

KIŞIN HABERCİSİ KAR DOĞUDA ETKİLİ OLMAYA BAŞLADI

KIŞIN HABERCİSİ KAR DOĞUDA ETKİLİ OLMAYA BAŞLADI DOĞU Anadolu Bölgesi’nde hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte birçok yerde kar yağışı başladı. Gece yarısı kar yağışının başladığı Kars’ta sabah uyananlar kenti 10 santim kar altında buldu.

KURBANLIK HAYVAN SAYISINDA SORUN YOK

KURBANLIK HAYVAN SAYISINDA SORUN YOK Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kurban Bayramı için hayvan sayısının fazlasıyla mevcut olduğunu belirtti.

OKUMA YAZMA ÖĞRETENE 10 DÖNÜM TARLA

OKUMA YAZMA ÖĞRETENE 10 DÖNÜM TARLA Samsunda yaşaya zamanında okula gidemeyen 62 yaşındaki Hasan Şen kendisine okuma yazma öğretecek kişiye 10 dönüm tarla verecek.

E DEVLETTEN SADECE KENDİNE AİT ARAÇ BİLGİLERİ SORGULANMAKTA

E DEVLETTEN SADECE KENDİNE AİT ARAÇ BİLGİLERİ SORGULANMAKTA Araç ve sürücü belge bilgisi sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden gerçek kişinin yalnızca kendisine ait yapılabilmektedir.

ÇAY İÇME ŞEKLİ STATÜYÜ BELİRLİYOR

ÇAY İÇME ŞEKLİ STATÜYÜ BELİRLİYOR İngilizler çayı içme şeklinin sosyal statüyü belirlediğini düşünüyor.

İSTANBUL YÖNÜNDEN ANKARA'YA GİDECEKLER DİKKAT

İSTANBUL YÖNÜNDEN ANKARA'YA GİDECEKLER DİKKAT İstanbul yönünden Ankara yönüne gidecek olanlar bu haberi okumadan yola çıkmayın

RAMAZAN PİDESİNİN FİYATI AÇIKLANDI

RAMAZAN PİDESİNİN FİYATI AÇIKLANDI Ramazan pidesi fiyatı belirlendi. Türkiye Fırıncılar Federasyonu yaklaşan Ramazan ayı öncesi pide ekmeğinin kilogram fiyatını açıkladı.

HASTANELERE BASIN ODASI GELİYOR

HASTANELERE BASIN ODASI GELİYOR Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İletişim Daire Başkanı Ali Özhan, hastanelerde gazeteciler için basın odası oluşturulacağını duyurdu.

BANYOLAR YENİ TASARIMLARLA ŞENLENİYOR

BANYOLAR YENİ TASARIMLARLA ŞENLENİYOR Banyolar dekorasyon çalışmaları ve özel tasarımlarla ön plana çıkıyor.

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ İÇİN YENİ ÇALIŞMA ALANI BİTKİ PASAPORT SİSTEMİ

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ İÇİN YENİ ÇALIŞMA ALANI BİTKİ PASAPORT SİSTEMİ Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı “Bitki Pasaportu Sistemi ve Operatörlerin Kayıt Altına Alınması” sistemini uygulaya geçirdi. Sistemde ziraat mühendisleri bitki sağlığı kontrolörü olarak görev üstlendikleri gibi, operatör olarak ta sahada çalışmaları öngörülmektedir.

ATÜRK'ÜN BİLİNMEYEN ARABALARI

ATÜRK'ÜN BİLİNMEYEN ARABALARI Anıtkabir Komutanlığı envanterinde ATATÜRK’ün makam otomobili olarak kullandığı üç adet otomobil bulunuyor.

ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE ÇOK SORULAN SOSYAL SİGORTA GELİŞMELERİ

ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE ÇOK SORULAN SOSYAL SİGORTA GELİŞMELERİ Çiftçiye zirai üretimle birlikte diğer alanlarda da rehberlik eden ziraat mühendislerine, sosyal güvenlik konusunda da çiftçilerden sorular gelmektedir. İşte çiftçileri bilgilendirme amaçlı sosyal güvenlik son dönem değişiklikleri...

ZİRAAT MÜHENDİS, VETERİNER HEKİMLER, TEKNİKERLER ATAMA BEKLİYOR

ZİRAAT MÜHENDİS, VETERİNER HEKİMLER, TEKNİKERLER ATAMA BEKLİYOR Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından atama bekleyen ülke genelinde toplam sayıları 70 bini aşkın Ziraat Mühendisleri, Gıda Mühendisleri, Su Ürünleri Mühendisleri, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri, Veteriner Hekimler ve Teknikerler var. Bu diplomalı işsizler seçim sonrası için AKP, CHP, MHP, HDP'den atama müjdesi bekliyor.

KOLAY KISIR TARİFİ

KOLAY KISIR TARİFİ Kadınlar günün vazgeçilmezi, ev ziyaretlerinde ikramın adresi kısırın kolay hazırlanışını tarif edelim. Genellikle zahmetli bir hazırlık gerektiğini düşünenlere bu tarifi kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz. Malzemeleri her evde bulunan kısır için kıvamın verilmesi önemli olduğunu hatırlatırız.

BİR ZİRAAT MÜHENDİSİNİN BAŞARI ÖYKÜSÜ

BİR ZİRAAT MÜHENDİSİNİN BAŞARI ÖYKÜSÜ Koçarlı’da 2014 yılı Kasım ayında özgür tavuk çiftliği kuran ziraat mühendisi iki kardeş, 11 ayda müşterilerin yoğun ilgisiyle büyümeye devam etti. Aydın Denge haberine göre başarı öyküsü şöyle;

ENFES TAZE İNCİR REÇELİ TARİFİ

ENFES TAZE İNCİR REÇELİ TARİFİ Dünyada en çok Türkiye'de üretilen incirin mevsimindeyiz. Bu nedenle taze incir reçeli sevenler için, incir reçeli zamanı.

İL İL KURBAN BAYRAMI NAMAZ SAATLERİ

İL İL KURBAN BAYRAMI NAMAZ SAATLERİ Diyanet İşleri Başkanlığı il il Kurban Bayramı Namaz saatlerini açıkladı.

EN GÜZEL BUZAĞI SEÇİLDİ

EN GÜZEL BUZAĞI SEÇİLDİ Çaybaşı Belediyesi ve Çevre Mahalleleri Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Çaybaşı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce "En Güzel Buzağı" yarışması düzenlenmiştir.

ÇOK OKUNANLAR

KAMU PERSONELİ SINAV İLANLARI

YAZARLAR

ANKET